Reklam
Reklam

KMÜ Sağlık Alanında Gelişimini Kararlı Adımlarla Sürdürüyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) yeni bir programa daha öğrenci kabulü sağlanırken Tıp Fakültesinin öğrenci kontenjanı da artırıldı.

KMÜ Sağlık Alanında Gelişimini Kararlı Adımlarla Sürdürüyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinde (KMÜ) yeni bir programa daha öğrenci kabulü sağlanırken Tıp Fakültesinin öğrenci kontenjanı da artırıldı.

KMÜ Sağlık Alanında Gelişimini Kararlı Adımlarla Sürdürüyor
Editor: Sultan Akbulut
22 Haziran 2021 - 11:17

Üniversitede akademik büyüme 2021 yılında da hız kesmeksizin devam ederken sağlık alanındaki atılımlar kontenjan artırımları ve yeni programların açılmasıyla sürüyor.

Ağız ve Diş Sağlığı Programına Öğrenci Alınacak

Son olarak Üniversite Senatosunun teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararı ile KMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde ilk kez açılan Ağız ve Diş Sağlığı Programına 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 40 öğrenci alınması uygun görüldü. Böylelikle Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda yeni eğitim-öğretim yılında ilk kez öğrenci alınacak önlisans programı sayısı da dörde yükseldi. Daha önce Odyometri, İş ve Uğraşı Terapisi, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programlarına 50’şer öğrenci alınacak olan KMÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunda, bunlara ilaveten Ağız ve Diş Sağlığı Programına da 40 öğrenci alınmış olacak.

Tıp Fakültesi Kontenjanı 30’dan 60’a Yükseldi

Sağlık altyapısını her geçen gün güçlendiren üniversitede, yine Senatonun teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun onayı ile Tıp Fakültesinde 30 olan öğrenci kontenjanının 2021-2022 eğitim-öğretim yılında 60'a çıkarılması kararlaştırıldı.

Kararda ayrıca Tıp Fakültesine yeni alınacak öğrencilerin eğitimlerini KMÜ bünyesinde yürütmesi ve daha önce eğitimlerine Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde devam eden öğrencilerin eğitimlerinin 1 yıl daha Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde yürütülmesinin uygun görüldüğü belirtildi.

“KMÜ sağlık alanında gelişimini kararlı adımlarla sürdürüyor”

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesinin özellikle sağlık alanında gelişimini kararlı adımlarla sürdürdüğünü vurgulayan Rektör Prof. Dr. Namık Ak, "Üniversitemiz bünyesinde yeni açılan Ağız ve Diş Sağlığı Programına 40 öğrenci kontenjanı sağlanması ve daha önce 30 kontenjana sahip olan Tıp Fakültemizin de kontenjanının 30 daha arttırılarak 60’a çıkarılması memnuniyet verici bir gelişme. Ayrıca Tıp Fakültemize yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimiz 2021-2022 eğitim-öğretim döneminde üniversitemiz yerleşkesinde öğrenimlerini sürdürecek. Üniversitemiz bundan sonra da hem fiziki olarak hem de yeni açılan anabilim dalları, bölüm ve programlarla akademik gelişimine devam edecektir. Açılan kontenjanların KMÜ ailesine, şehrimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Bu haber 599 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum