Reklam
Reklam

KMÜ'den gıda mühendisliğinde doktora fırsatı

KMÜ'den gıda mühendisliğinde doktora fırsatı

KMÜ'den gıda mühendisliğinde doktora fırsatı
Editor: Murat Özünal
07 Ağustos 2020 - 17:07

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde yeni bir doktora programı açıldı.

KMÜ Rektörlüğünün teklifi ve Yükseköğretim Kurulunun kararı ile Fen Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak Gıda Mühendisliği Doktora Programı açılması uygun görüldü.

Gıda Mühendisliği Doktora Programının açılmasıyla birlikte KMÜ Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki lisansüstü program sayısı 21'e yükselirken üniversitedeki toplam lisansüstü program sayısı da 71 oldu.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, yeni açılan Gıda Mühendisliği Doktora Programının hayırlı olmasını dileyerek “Gıda ve tarımda ülkemizin önemli şehirleri arasında yer alan Karaman'da Gıda Mühendisliği alanında yapılacak tezleri ve lisansüstü çalışmaları önemsiyoruz. Bu bakımdan ilk olarak 2017 yılında Fen Bilimleri Enstitümüz bünyesinde Gıda Mühendisliği Tezli Yüksek Lisans, 2019 yılında da İkinci Öğretim Tezli Yüksek Lisans Programlarını açmıştık. Bugün itibariyle açılan doktora programımızla bu alandaki bilimsel araştırmaları daha da üst boyuta taşımayı amaçlıyoruz. Üniversite olarak ilimizin potansiyellerini göz önünde bulundurarak ihtiyaç duyulan her alanda akademik varlığımızla kentimiz ve bölgemize katkı sunmaya devam edeceğiz." dedi.


Bu haber 1387 defa okunmuştur.