Reklam
Reklam

Kıbrıs Gazilerine madalyaları verildi

Yunus Emre Konferans salonunda tören düzenlendi

Kıbrıs Gazilerine madalyaları verildi

Yunus Emre Konferans salonunda tören düzenlendi

Kıbrıs Gazilerine madalyaları verildi
Editor: Murat Özünal
14 Haziran 2019 - 12:28

Karaman'da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni düzenlendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Yunus Emre Konferans salonunda tören düzenlendi.

Törene, Karaman Valisi Fahri Meral, İl Jandarma komutanı Kıd. Jan. Albay İsmail Şahin, Karaman Belediye Başkan Vekili Ercan Çalışkan, KMÜ  Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bilal Üner, İl Emniyet müdürü Fikret Bayraktar, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Karaman Valisi Fahri Meral, yaptığı konuşmada, Milli Mücadele Madalyalarını vermek için bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, özellikle Kıbrıs Barış Harekatında şehit düşen aziz milletimizin evlatlarını ve Kıbrıs Türk halkının evlatlarını, mücahitlerini rahmetle andığını aktardı.

Vali Meral, "Bugün ülkemizin her köşesinde şanlı bayrağımız göklerde dalgalanıyorsa , binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşıyorsak ve korkmadan geleceğe umutla bakabiliyorsak bunları aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bir çok sıkıntılı ve zor duruma göğüs geren Kıbrıs Türk'ünün dirayeti bizler için gurur kaynağı olmuştur. Bugün burada bulunan 57 değerli gazimize şükran ve minnetlerimizi bir kez daha iletiyoruz. Sizler sayesinde bu vatan, mevcudiyetini devam ettirecek ve sizlerde gelecek nesillerimiz de bu onuru daima taşıyacaksınız" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan askerlerden 49 kişi ve vefat eden 8 gazinin eşlerine de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı, Vali Fahri Meral ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Bu haber 626 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum