Reklam
Reklam

Kazımkarabekir Kadına Yönelik Şiddet Toplantısı Yapıldı

Kazımkarabekir Kadına Yönelik Şiddet Toplantısı Yapıldı

Kazımkarabekir Kadına Yönelik Şiddet Toplantısı Yapıldı
Editor: Murat Özünal
23 Aralık 2019 - 13:35
Reklam

Karaman’ın Kazımkarabekir İlçesi’nden kadına yönelik şiddetle mücadele koordinasyon planı toplantısı yapıldı.

Kazımkarabekir Kaymakamlığı’ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı öncülüğünde İçişleri Bakanlığı,  Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığının katılımlarıyla yürütülen ve 75 maddeden oluşan, 2020 - 2021 yılları “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı” ile Kaymakamlıgımıza verilen görev ve sorumlulukların gecikmeksizin uygulamaya geçirilmesi, “6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun” uygulanmasında etkinliğin, koordinasyonun arttırılması ve yaşanan üzücü olayların tekrarlanmasının önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığımız tarafından 20 Aralık 2019 Cuma günü 81 ilimizin ilçelerinde eş zamanlı olarak saat 10.00’da toplantı yapılması planlanmıştır. 

Bu kapsamda diğer ilçelerimizde olduğu gibi ilçemizde de ilgili kurumların en üst yöneticilerinin katılımıyla “Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Mücadele Toplantısı” gerçekleştirildi. 

Aile içi ve kadına karşı şiddetle mücadele alanında çalışan tüm kurumların 2019 yılı verileri değerlendirilerek mevcut duruma ilişkin analizlerin yapıldığı ve Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Atak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; ilçemizdeki 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun kapsamında olay sayıları, başvuru sayıları, Kanun kapsamındaki alınan tedbirlerin niteliği, uygulamanın daha iyiye götürülmesi için ilçe bazında ve bakanlıklar tarafından planlanması gereken tedbirler ile son dönemde yaşanan üzücü olayların analizlerinin yapılarak benzer nitelikte olayların yaşanmaması için alınması gereken tedbirler ele alınmıştır. 20 Aralık Cuma günü Kaymakamlık Toplantı Salonunda Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Atak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; İlçe Jandarma Komutan V. Ast. Üst Çvş Ekrem Yaban, İlçe Emniyet Amir V. Bekir İlhan ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

Kaymakamımız Sayın Mehmet Ali Atak konuyla ilgili yaptığı sunumun ardından toplantı görüş ve temennilerle sona erdi.” denildi. 

Bu haber 853 defa okunmuştur.