Reklam
Reklam

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu'ndan Çevre Temizliği

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu'ndan Çevre Temizliği

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu'ndan Çevre Temizliği
Editor: Murat Özünal
31 Ekim 2019 - 15:28

Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu öğrencileri "Daha temiz bir çevre, daha yaşanılır bir dünya" anlayışıyla yaşadıkları ilçede çevre temizliği etkinliği düzenlediler. Öğrenciler, temizlik etkinliği öncesi Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu'nu makamında ziyaret ederek bilgi verdiler. 

Kurmuş oldukları "Gönül Köprüsü" isimli öğrenci topluluğu ile sosyal sorumluluk faaliyetlerine imza atmak istediklerini belirten öğrenciler; çevre temizliği etkinliğini belirli aralıklarla tekrarlayacaklarını ifade ettiler. 

Kazımkarabekir kaymakamlığı önünden başlayan çevre temizliğinin ilk etabı Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu önünde son buldu. Yaklaşık 600 metrelik bir alandaki çöplerin toplandığı etkinlik 1 saat sürdü. Etkinlik alanı çok geniş olmamasına rağmen; 1 saat sonunda 11 poşet çöp toplanmış oldu. 

Gönül Köprüsü Topluluğu öğrencileri; 4 Kasım Pazartesi günü Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu bahçesi ve çevresinde temizlik etkinliğini tekrarlayacaklarını ifade ederek, tüm arkadaşlarını projeye destek vermeye davet ettiler.

Bu haber 695 defa okunmuştur.