Reklam
Reklam

Karamanlı Salih Türkiye'ye Getiriliyor

Karamanlı Salih Türkiye'ye Getiriliyor

Karamanlı Salih Türkiye'ye Getiriliyor
Editor: Murat Özünal
14 Mayıs 2020 - 18:42

Karaman’ın Kazımkarabekir İlçesi’nden olan 21 yaşındaki AML Lösemi hastası Karamanlı Salih için Türkiye'den havalanan ambulans uçak Rotterdam Havalimanına indi.

Rotterdam’da yaşayan ve 4 yıldır kanserle mücadele veren Salih’in son günlerde durumu ağırlaşmıştı. 

Yurt dışındaki tedavide umudu kesilen Kör ailesi, yetkililerden yardım istemişlerdi. Kör ailesinin yardım feryatlarını duyan yetkililer Salih için seferber oldu. 

AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser'in girişimleri sonucunda Hollanda'nın sağlık imkânları, koşulları ve personellerinin yetersiz olmasından dolayı Türkiye getirilerek tedaviye alınacak. T.C. Lahey Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, "AML Lösemi hastası vatandaşımız Salih Kör’ün ülkemizde tedavi olmasını sağlamak amacıyla, T.C. Sağlık Bakanlığı, T.C. Lahey Büyükelçiliği / Ambassade van de Republiek Turkije in Den Haag ve Başkonsolosluğumuzun işbirliği halinde yürüttüğü yoğun çalışma çerçevesinde, T. C. Sağlık Bakanlığı ambulans uçağı, bu sabah Rotterdam Havalimanından vatandaşımız ve annesini alarak ülkemize hareket etmiştir. Dualarımız Salih kardeşimizle." denildi.

Bu haber 1012 defa okunmuştur.