Reklam
Reklam

Karamanlı Kanser Hastası Salih'e Devlet Sahip Çıktı

Karamanlı Kanser Hastası Salih'e Devlet Sahip Çıktı

Karamanlı Kanser Hastası Salih'e Devlet Sahip Çıktı
Editor: Murat Özünal
12 Mayıs 2020 - 10:06

Karamanlı Salih için müjdeli haber geldi. 4 yıldır lösemi kanseriyle mücadele veren hemşehrimiz Salih Kör’ün Türkiye’den yardım bekleyişinden iyi haber geldi.

Hollanda’da ikamet etmekte olan 21 yaşındaki Salih’in yaşam mücadelesinde iyi haber geldi. 4 yıldır kanserler mücadele veren Salih’in son günlerde durumu ağırlaşmıştı. Yurt dışındaki tedavide umudu kesilen Kör ailesi, yetkililerden yardım istemişlerdi.

Salih Kör’ün  ailesinin yardım feryatlarını duyan yetkililer Salih için seferber oldular. Salih’in Türkiye’ye getirilmesi için girişimler başladı. Konuyla ilgili sosyal medya hesabında duyuruda bulunan Kör aile fertleri; "Değerli gazetecilerimiz, dostlarımız, grup yöneticilerimiz sayın yetkililer sesimizi duydular. Bizleri arayıp bilgilendirdiler. Sayın Cumhurbaşkanım Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Sağlık Bakanımız Dr. Fahrettin Koca, Karaman Milletvekillerimiz Av. Selman Oğuzhan Eser ve Dr. Recep Şeker, Karaman Eski Milletvekili Mevlüt Akgün ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bakan Müşaviri Ertuğrul Çalışkan, oğlumuz Salih için ellerinden gelen gayreti gösteriyorlar. Allah hepsinden razı olsun sağ olsunlar acımıza duyarsız kalmadılar. Gerisi takdir ilahi dualarınızı eksik etmeyin inşallah tek dileğimiz olumlu sonuçlanması bu süreçte yanımızda olan destek olan herkese teşekkür ederiz" dedi. 

İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ


Bu haber 1081 defa okunmuştur.