Reklam
Reklam

Karaman Valisi Işık engelli sporcularla oturarak voleybol oynadı

Karaman Valisi Işık engelli sporcularla oturarak voleybol oynadı

Karaman Valisi Işık engelli sporcularla oturarak voleybol oynadı
Editor: Murat Özünal
03 Aralık 2020 - 19:34

Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Oturarak Voleybol Takımı’nın sporcularını ziyaret etti.

Karabekir Spor Salonu’nda devam eden Oturarak Voleybol Takımı’nın antrenmanlarına katılarak, bedensel engelli sporcularla bir araya geldi.

Vali Işık,  Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Bebek’ten devam eden antrenmanlar hakkında bilgi aldı. 

Daha sonra sporcularla karşılıklı bir müddet sohbet eden Işık, Oturarak Voleybol Takımı sporcularından Damla Ovalı’ya günün anısına çiçek takdim etti.

Vali Işık yaptığı konuşmada, Karaman’a yaşattıkları başarılar ve azimlerinden dolayı tüm sporcuları tebrik eti.

Her sağlıklı bireyin aslında birer engelli adayı olduğunun da unutulmaması gerektiğini belirterek, ” Hayata sımsıkı sarılan ve engellerine rağmen koyduğu hedeflere yönelik önüne çıkan tüm engelleri aşarak başarıya koşan sporcularımızın her daim yanlarında olmaya devam edeceğiz. Ayrıca ilimiz takımlarından milli takımımızda sporcuların olması ve Oturarak Voleybol Süper Lig’inde 3 takımı olan tek şehir olmamız ise bizler için ayrı bir gurur kaynağı oldu. Tokyo Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek sporcularımıza başarılar diliyor, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Sporcular ise, “Böylesine anlamlı bir günde bizleri yalnız bırakmadığı için Valimize çok teşekkür ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Covid-19 tedbirleri kapsamında antrenmanlarımıza aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Tüm ekip olarak Paralimpik Oyunları’na kenetlenmiş durumdayız. Hedefimiz altın madalya kazanarak, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek ve Ay Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak.” diye açıklamada bulundular. 

Vali Işık ve beraberindekiler daha sonra antrenmana katılarak sporcularla oturarak voleybol oynadı. 

Bu haber 989 defa okunmuştur.