Reklam
Reklam

Karaman Ülkü Ocakları birinci oldu

Karaman Ülkü Ocakları Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Karaman Ülkü Ocakları birinci oldu

Karaman Ülkü Ocakları Başarılarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Karaman Ülkü Ocakları birinci oldu
Editor: Murat Özünal
21 Nisan 2019 - 12:15

Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Ülkü Ocakları Genel Merkezi'nce düzenlenen bilgi yarışmasında bölge birincisi oldu.

Karaman Ülkü Ocakları Adana'da gerçekleştirilen geleneksel bilgi yarışması bölge finalinde 1.olarak Ankara’da gerçekleştirilecek olan Türkiye finaline katılmaya hak kazandı.

Karaman İl Başkanı Yusuf Başkocagil öncülüğünde Adana'daki yarışmanın finaline katılan Karamanlı öğrenciler ilimize birincilik getirdi. Adana'da gerçekleştirilen yarışmada bölge illerinden katılan öğrenciler ter döktü. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Başkocagil, ''Ocak il yönetimi olarak periyodik olarak sürdürdüğümüz eğitim faaliyetlerinin meyvesini almış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz tarafından organize edilen, Ortaöğretim birimlerine yönelik BilgeTürk ve Dönence dergilerini kapsayan bilgi yarışmasının bölge finaline Karaman olarak katılım sağladık. Adana'da gerçekleşen finalde 1.olarak Ankara'da yarışmaya hak kazandık. Ankara'daki yarışmadan da derece ile döneceğimizden şüphemiz yoktur.

Ocağımızda devamlılığı konusunda hassasiyet gösterdiğimiz eğitim çalışmalarımızın, okul eğitimini destekleyici bir unsur görevi üstlendiği bu ve benzeri başarılarla daha net görülecektir. Bu vesileyle Ortaoğretim teşkilatımıza ve genç kardeşlerime şükranlarımı sunuyor, hepsini tebrik ediyorum'' dedi.


Bu haber 919 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum