Reklam
 • Reklam
KARAMAN TİCARET LİSEİ MEZUNLARI GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR...

KARAMAN TİCARET LİSEİ MEZUNLARI GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

22 Ekim 2018 - 11:42 - Güncelleme: 22 Ekim 2018 - 12:34
Reklam

Karaman Ticaret Lisesi’nin  ilk ve 2., 3. Dönem mezunları 43 yıl sonra bir araya geldi, muteşem gecede duygu dolu anlar yaşandı.

Karaman Ticaret Lisesinin 1975 yılı mezunları Grand Hotel Karaman’da buluştu. 1975 yılındaki mezunlarının organize ettiği geceye aynı dönemde Karaman Ticaret Lisesinde görev yapan 10 öğretmen de katıldı. Karaman Ticaret Lisesi mezunlarından Ahmet Küçükcicibıyık’ın sosyal medya aracılığıyla ulaştığı  mezunları ve öğretmenleri 43 yıl aradan sonra akşam yemeğinde hasret giderdi.

100 kişiyi bulan ve bazılarının Türkiye’nin çeşitli İl’lerinden hatta Avrupa’dan bile gelen eskimeyen dostlukların biraya geldiği buluşmada konuşan Ahmet Küçükcicibıyık, arkadaşlarıyla ve kıymetli öğretmenleriyle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Küçükcicibıyık, “Aradan 43 yıl geçmesine rağmen birbirimize olan sevgimizden, saygımızdan bir şey eksilmemiş. Çok duygusal ve mutlu anlar yaşıyoruz. Tabi bazı arkadaşlarımız yaşamını yitirdi. Onları da rahmetle anıyoruz. Buluşmamıza katılmak isteyip de çeşitli sebeplerle katılamayan arkadaşlarımıza ve hocalarımıza da buradan sevgi ve saygılarımızı gönderiyoruz. Katılımları ile bizleri onurlandıran değerli hocalarımıza bizlere bu mutluluğu yaşattıkları için teşekkür ediyorum. Bir vefa örneği göstererek gelen tüm arkadaşlarıma da  teşekkür ediyorum.” dedi.

Küçükcicibıyık’ın konuşmasının ardından 75 mezunlarından Halil İbrahim İncekara okul hatıralarını anlatan bir konuşma yaptı. Anıların konuşulduğu gecede lise dönemine fotoğraflardan hazırlanan slayt gösterisi sırasında hüzün, sevinç ve duygu dolu anlar yaşandı.

Öğretmenlere plaket verildiği gece toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Bu arada ertesi gün de Öğrenciler ve öğretmenler Mezun oldukları (Seki Hamamı ilerisindeki) okullarına giderek orada da anılarını bir kez daha yaşadılar.

Bu haber 5374 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • abdurrahman Paksoy
  2 ay önce
  Sevgili öğrencilerim son günlerde aranızda bir arabaşı tartışması devam edip gidiyor. Ben hayatımda ilk defa arabaşının tadına 1972 yılında Karaman da tatdım ve çok sevdim. Ama tekrar çok sevmeme rağmen yemek isistemiyorum. Bana o zaman söylediklerine göre hamuru çorbaya düşüren birdahaki çorba davetini o düzenlemesi gerekirmiş. Güzel bir uygulama. Böyle bir muhabetin devam etmesi bakımından. güzel bir düşünce. Ama böyle bir muhabbette ben ömür boyu arabaşıcısı olurum diye korkuyorum. Şaka bir yana hepinize canım feda benim vefalı öğrencilerim. Bu duygusal, başarı dolu günleri sanat okulu,lise, imamhatip terk öğrencilerimle KARAMAN ın kalkınmasında belli noktalarda görmek görebileceğimiz en büyük mutluluktur.
 • Nuran Tunç Sarı
  2 ay önce
  Orada bulunmayı çok isterdim... Geç haberim oldu ama resimlere bakarken yıllar yıllar gerilere gidip o güzel insanları hatırlamak da beni mutlu etmeye yetti...Bu güzel buluşmayı organize eden arkadaşlarıma çok teşekkürler... Sağolun varolun...Varlığınız daim olsun
 • H. İBRAHİM İNCEKARA
  2 ay önce
  KARAMAN TİCARET LİSESİNİN İLK VE İKİNCİ MEZUNLARI 43 YIL ARADAN SONRA BİR ARAYA GELDİ.ESKİ GÜNLER YADEDİLDİ. HASRET GİDERİLDİ. BAŞTA AHMET KÜÇÜKCİCİBIYIK OLMAK ÜZERE, OSMAN ATEŞ, EMEL AYDOĞDU VE EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARIMIZA, KATILIMLARINDAN DOLAYI ÖĞRETMEN VE DÖNEM ARKADAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDER, SAYGI VE SEVGİLERİMİ SUNARIM..2022 YILILNDA TİCARET LİSESİNİN KURULUŞUNUN 50. YILINDA TEKRAR BULUŞMAK DİLEĞİYLE HEPİNİZE İYİ GÜNLER, İYİ ÇALIŞMALAR, İYİ Kİ VARIZ, İYİ Kİ TİCARET LİSELİYİZ...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN’DA TIR İLE OTOBÜS ÇARPIŞTI: 5 YARALI
KARAMAN’DA TIR İLE OTOBÜS ÇARPIŞTI: 5 YARALI
BAŞPINAR TARIM SEMPOZYUMUNDA TÜRKİYE’DEKİ KIRMIZI ET ÜRETİCİLERİNİ TEMSİL ETTİ
BAŞPINAR TARIM SEMPOZYUMUNDA TÜRKİYE’DEKİ KIRMIZI ET...