Reklam
  • Reklam
KARAMAN ŞEHİR HASTANELERİNDE KONYA’DAN HİZMET ALACAK
Reklam

KARAMAN ŞEHİR HASTANELERİNDE KONYA’DAN HİZMET ALACAK

 Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'dan gelecek hastalar, Konya Şehir Hastanelerinde buluşacak.

12 Şubat 2018 - 16:04

KARAMAN ŞEHİR HASTANELERİNDE KONYA’DAN HİZMET ALACAK
    Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'dan gelecek hastalar, Konya Şehir Hastanelerinde buluşacak.
    Sağlık Bakanlığınca kamu-özel iş birliği ile başlatılan "Şehir Hastaneleri Projesi" kapsamında yapımı devam eden Konya Şehir Hastanesi, İç Anadolu Bölgesi'nin büyük bir bölümüne hizmet verecek.
    Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç: "Teknolojik altyapısıyla Konya'dan, bölge halkına ve yurt dışından gelecek yıllık 2 milyon hastaya hizmet vermeyi öngörüyoruz" "Aksaray, Karaman ve Afyonkarahisar'dan gelecek hastaların yanısıra Ortadoğu, Avrupa ve Asya ülkelerinden gelen hastalara da hizmet verecek kapasitedeyiz"
    2 MİLYON HASTAYA HİZMET ÖNGÖRÜLÜYOR
Konya İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç, 2019'da kendilerine teslim edileceğini belirterek; 
    "Şehir hastanesi Konya'nın sağlıkta katma değerini yükseltecek en önemli yatırımlarından birisi olacak. Teknolojik altyapısıyla Konya'dan, bölge halkına ve yurt dışından gelecek yıllık 2 milyon hastaya hizmet vermeyi öngörüyoruz. Aksaray, Karaman ve Afyonkarahisar'dan gelecek hastaların yanı sıra Ortadoğu, Avrupa ve Asya ülkelerinden gelen hastalara da hizmet verecek kapasitedeyiz. Yurt dışından yaklaşık 3-4 saatlik bir uçak yolculuğuyla Konya'ya ulaşabilecek bir hinterlandımız olacak." Koç, sağlık turizmine katkı sağlamak için çalıştıklarını anlatarak, tüp bebek, fizik tedavi ve onkolojik cerrahi üniteleriyle tüm dünyaya hizmet verecek potansiyele sahip olduklarını vurguladı.
    KONYA SAĞLIK ÜSSÜ OLACAK
    Koç; "Hastanemizde bin 250 yatak var. Bunun 600'ü tek kişilik, 200'ü de çift kişiliktir. 48 tane ameliyathanemizin olmasının yanı sıra bunlardan bir tanesi de ileri düzey diye tabir edilen hibrit ameliyathane olacak. Yine 244 yoğun bakım ünitemiz olacak. Burada 335 hekim, 330 poliklinikte hastalara hizmet verecek. Öte yandan kapsamlı onkoloji merkezi ve çok geniş kemoterapi alanlarımız olacak. Kısacası Konya, şehir hastanesiyle sağlık üssü olacak. Altyapı çalışmalarımız çok ciddi şekilde devam ediyor. İnşallah burada dünyada ses getirecek güzel işler yapacağız."dedi.
 


 

Bu haber 2731 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KARAMAN'DA,
KARAMAN'DA, "DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ" KUTLANDI
İYİ PARTİ TAŞELİ’YE ÇIKARTMA YAPTI
İYİ PARTİ TAŞELİ’YE ÇIKARTMA YAPTI