Reklam
Reklam

Karaman Millet Bahçesi İmar Planı Değişikliğine Bakanlık Onayı

Karaman Millet Bahçesi İmar Planı Değişikliğine Bakanlık Onayı

Karaman Millet Bahçesi İmar Planı Değişikliğine Bakanlık Onayı
Editor: Murat Özünal
22 Eylül 2020 - 12:50

Karaman'da yapılması planlanan Millet Bahçesi'nin amaçlı İmar Planı Değişikliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 15.09.2020 tarihinde re’sen onaylandı.

Karaman Çevre ve Şehirçilik İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, "İlimiz, Merkez ilçesi Ali Şahane,  İmaret ve Külhan Mahallesi sınırları içerisinde yer alan muhtelif parsellerde Millet Bahçesi amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 9.maddesi, 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi hükümleri uyarınca T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca 15.09.2020 tarihinde re'sen onaylanmıştır.

Söz konusu plan değişikliği 21/09/2020 tarihinden itibaren Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İmar ve Planlama Şube Müdürlüğü ilan panosunda ve internet sayfasında (https://karaman.csb.gov.tr) 1 ay süreyle askıya çıkarılmış ve Alişahane Mahallesi, İmaret Mahallesi ve Külhan Mahallesi muhtarlık binasında bilgilendirme ilanı yapılmıştır. Diğer taraftan 30 gün süreyle kamuoyuna ve ilgililerine bilgilendirme yapılmasına yönelik plan değişikliği yapılan alana görülebilecek nitelikte iki adet bilgilendirme tabelası konulmuştur." denildi.

Bu haber 809 defa okunmuştur.