Reklam
Reklam

Karaman'ın risk haritası kırmızıya dönüyor

Karaman'ın risk haritası kırmızıya dönüyor

Karaman'ın risk haritası kırmızıya dönüyor
Editor: Murat Özünal
08 Nisan 2021 - 10:48

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan vaka oranı haritasına göre kırmızı kategoride 'Çok Riskli' iller arasında bulunan Karaman'da vaka artışı devam ediyor.

Sağlık Bakanlığının yayımladığı risk haritasında Karaman'daki korona virüs tablosu normalleşme süreciyle birlikte sarıdan maviye dönerken, seyrin olumsuz devam etmesiyle bu kez 'Hayat Eve Sığar' uygulamasında kırmızı alanlar oluşmaya başladı. 

Karaman'daki vaka artışı ve 'Hayat Eve Sığar' uygulamasının kırmızıya dönmeye başlaması esnaf ve vatandaşları tedirgin etti. 

27 Mart - 2 Nisan tarihli illere göre vaka haritasında her 100 bin kişideki korona virüs vaka sayısı, geçtiğimiz haftaya göre de kentte artış gösterdi.

Sağlık Bakanlığının bir ay önce açıkladığı vaka oranı haritasına göre turuncu kategorideki 'yüksek riskli' iller arasında olan Karaman, vaka artışıyla geçen hafta kırmızı kategorideki 'Çok yüksek riskli' iller arasında yer aldı. 

Vatandaşların maske, mesafe ve temizlik kuralına uyması gerektiğini söyleyen yetkililer, yeni kısıtlamanın yaşanmaması için tüm kurallara uyduklarını ve vatandaşlardan korona virüs kurallarına uymaları konusunda daha hassas ve dikkatli olmaları gerektiğini ifade etti. 

Bu haber 2831 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum