Reklam
Reklam

Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu’ndan cumartesi pazarıyla ilgili yeni karar

Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu’ndan cumartesi pazarıyla ilgili yeni karar

Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu’ndan cumartesi pazarıyla ilgili yeni karar
Editor: Murat Özünal
27 Ekim 2020 - 11:29
Reklam

Karaman Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 27.10.2020 tarihli ve 105 Numaralı Kararı'nı açıkladı. 

Yapılan açıklamada, "Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu Vali Mehmet Alpaslan Işık Başkanlığında, aşağıda isim ve imzaları bulunan üyelerin katılımı ile Valilik toplantı salonunda toplanmıştır.

07.10.2020 tarihli ve 96 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile Dr. Aziz Tarhan caddesinde kurulan Cumartesi Pazarının kurulduğu alanda koronavirüs (covid-19) vakalarında artış görülmesi ve bu alana giriş ve çıkışın tam olarak kontrol altına alınmasının mümkün olmaması nedeniyle Cumartesi pazarının Perşembe pazarının kurulduğu alanda kurulmasına karar verilmişti.

Gelinen noktada Cumartesi pazarının kurulu bulunduğu Dr. Aziz Tarhan caddesine yakın olan mahallelerde vaka sayısında nisbi bir azalışın olması, pazardaki vatandaşların yoğunluğunun azaltılmasına yönelik olarak pazar alanının genişletilmesi ve pazara giriş-çıkışlara yönelik ek tedbirlerin gündeme getirilmesi ile aşağıdaki kararların alınması uygun görülmüştür.

1- Geçici olarak Cumartesi günü Kemal Kaynaş Caddesinde kurulan Cumartesi pazarının eski yeri olan Dr. Aziz Tarhan Caddesinde kurulmasına,

2-Kurulacak olan semt pazarlarında, vatandaşların geçişini zorlaştırması nedeniyle pazarcı esnafına ait araç bulundurulmamasına,(Araç içerisinden direkt satış yapıp, ayrıca yer tezgahı olmayan esnafların araçları hariç) oy birliği ile karar verilmiştir." denildi.

Bu haber 991 defa okunmuştur.