Reklam
Reklam

Karaman Günışığı Derneği’nden 150 kişiye bayramlık

Karaman Günışığı Derneği’nden 150 kişiye bayramlık

Karaman Günışığı Derneği’nden 150 kişiye bayramlık
Editor: Murat Özünal
08 Mayıs 2021 - 11:28

Karaman Günışığı Derneği, yaklaşan Ramazan Bayramı nedeniyle kent merkezinin yanı sıra 3 ilçede 150 kişiye bayramlık hediye etti. Dernek görevlileri, salgın tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları kısıtlandırılan vatandaşlara ‘Bayramlık’ sürprizi yaptı.

 Bayramların, geleneksel kültürün genç kuşağa aktarılması açısından önemine değinen Dernek Başkanı Halit Özel, ‘’Gerek dini gerekse milli bayramlarımız, hem ahlaki açıdan hem de değerlerimizin yeni nesile yaşatarak aktarılması açısından ders niteliğindedir’’ dedi. Gençlerin bu tür önemli günlere katılımlarının karakter eğitimine de katkı sağlayacağını belirten Başkan Özel açıklamasında;

‘’Bayramlar; gençlerimiz açısından kültürümüzün tanınması, görgü ve ahlak kurallarının öğrenilip uygulanması fırsatı sunar.  Topluca yapılan ibadetler, geniş aile toplanmaları, birlikte yenilen yemekler ve bu aya özel örf-adetlerle Ramazan Ayı ve Ramazan Bayramı, toplum yaşamında önemli role sahiptir.  Özellikle çocukların bu değerlere ilgisini çekmek ve nasıl bir medeniyetin parçası olduklarını anlatmak açısından bayramlar, önemli bir etki gücüdür. Fakat malum salgın nedeniyle getirilen tedbirler kapsamında, içinde bulunduğumuz Ramazan Ayı’nı geleneklerimiz açısından kısıtlı geçiriyoruz. Bu durum bayramı da kapsayacağından, fertler arasındaki dostluk-birliktelik duygularını canlı tutmak ve bayram hissinin evlerde yaşanması adına çalışmalarımıza başladık.

 Bu kapsamda Karaman merkezin yanı sıra; Ayrancı, Ermenek ve Sarıveliler ilçelerimizde belirlenen hemşerilerimize hediye bayramlıklarını ulaştırdık. Derneğimiz, hemşerilerimizin yüzünde tebessüm görmek ve bayrama mutlu ulaşmalarını sağlamak adına dağıtımlarına Ramazan boyunca devam etti. Kıyafet, gıda ve bayramlık konularında bu mübarek ay için hedeflediğimiz rakamlara ulaştık. Dağıtımlarımızın büyük bir kısmı biterken, kalan kısmının da bayrama kadar tamamlanacağını öngörüyoruz.

Bu vesileyle çalışmalarımıza destek veren âlicenap Karamanlılara teşekkürlerimi sunuyor, tüm hemşerilerime hayırlı bayramlar diliyorum’’ sözlerine yer verdi.

Bu haber 797 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum