Reklam
Reklam

Karaman genelinde toplam 177 proje üzerinde çalışılıyor

Kamu Yatırımlarının Değerlendirdiği Koordinasyon Kurulu Toplandı

Karaman genelinde toplam 177 proje üzerinde çalışılıyor

Kamu Yatırımlarının Değerlendirdiği Koordinasyon Kurulu Toplandı

Karaman genelinde toplam 177 proje üzerinde çalışılıyor
Editor: Murat Özünal
28 Temmuz 2020 - 20:31

Karaman genelinde yürütülen kamu yatırımlarının koordinasyonu ve izlenmesinin amaçlandığı 2020 yılının üçüncü İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında gerçekleştirildi.

Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Vekili Yıldıray Malğaç, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il temsilcileri ile koordinasyon kurulunun diğer üyeleri katıldı.

İl koordinasyon kurulu toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Işık; yaklaşık 4 ay sonra yeniden yapılan koordinasyon kurulu toplantısının ilimiz için hayırlı olması dileklerinde bulundu. İl genelinde yürütülen proje ve yatırımların ele alındığı toplantının devam eden bölümünde yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından yürütülen projelerle ilgili sunumların yapılması ile koordinasyonu gerektirecek konular ele alındı.

Gerçekleştirilen toplantıda; 30 Haziran 2020 tarihi itibariyle Karaman il genelinde toplam 177 proje üzerinde çalışıldığı ve 33 projenin tamamlandığı belirtildi. 100 projenin devam ettiği, 3 projeye henüz başlanmadığı, 38 projenin ihale aşamasında olduğu ifade edildi. Fiziki gerçekleşmenin yüzde 50 oranında olduğu, parasal gerçekleşmenin ise yüzde 58 olduğu belirtilen toplantıda, toplam proje tutarının 3 milyar 645 milyon 499 bin 907 Türk Lirası, 2020 yılı harcamasının ise 243 milyon 935 bin 911 Türk lirası olarak gerçekleştiği ifade edildi. 

Yatırımcı kurum ve kuruluşların katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantının Karaman adına oldukça verimli geçtiğini belirten Vali Mehmet Alpaslan Işık, koordinasyon gerektiren konuların dışında ayrıca katılımcılar tarafından dile getirilen sorun ve taleplerin ele alındığını belirtti. Vali Işık, konuşmasının sonunda kamu hizmetlerinin yürütümünün daha etkin, hızlı ve verimli bir şekilde olması için hep birlikte gayret gösteriyoruz ifadelerine yer verdi.

Bu haber 824 defa okunmuştur.