Reklam
Reklam

Karaman geleceğin yazılımcılarını seçiyor

Gelecek, genç yazılımcılarla şekillenecek

Karaman geleceğin yazılımcılarını seçiyor

Gelecek, genç yazılımcılarla şekillenecek

Karaman geleceğin yazılımcılarını seçiyor
Editor: Murat Özünal
08 Ekim 2020 - 10:47

“Gelecek Kodlarda” sloganıyla yola çıkan Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü; hayal etme, hayal ettiğini tasarlama ve ürüne dönüştürme becerileri kazandırarak üreten bir nesil yetişmesini sağlamak amacıyla geleceğin yazılımcılarını seçiyor.

Geleceğin mesleklerine sahip olacak çocukların gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurabilmeleri ve ülkemizin geleceğinde söz sahibi olabilmeleri amacıyla Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Geleceğin Yazılımcılarını Seçiyoruz” projesi başlıyor. 

“Gelecek, donanımlı yetişmiş gençlerin fikir ve ürettikleriyle şekillenecek.”

Projeye ilişkin açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, projenin Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE, Bilgi İşlem ve Ölçme Değerlendirme birimleri tarafından hayata geçirileceğini belirterek proje ile 4., 5. ve 6. sınıf öğrencilerine robotik ve kodlama alanında30 öğrenciye algoritmik düşünce ve yazılım eğitimleri verileceğini ifade etti. 

İl Müdürü Çalışkan, “Öğrencilerimizin hayal eden, hayal ettiğini tasarlayan ve hayallerinin peşinden koşarak üreten bir nesil olarak yetişmesini istiyoruz. 21. yüzyılın hızla değişen şartlarına uyum sağlayarak gelişen ve üreten bir gençlik için daha önce açılışını yaptığımız tasarım beceri atölyemizde hayata geçireceğimizbu projeyi ortaya koyduk. Gelecek, donanımlı yetişmiş gençlerin fikir ve ürettikleriyle şekillenecek.” dedi. 

Eğitimler kur sistemine göre verilecek

Projenin ayrıntılarını paylaşan İl Müdürü Çalışkan, öğrencilerin25 Ekim 2020 tarihine kadar sınava başvuru yapabileceğini söyleyerek öğrencilerin yıl boyunca haftada iki gün ve iki saat, uzaktan eğitim saatleri dışında, yüz yüze ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak eğitime alınacağını ve eğitimlerin kur sistemi ile sürdürüleceğini dile getirdi.

Projeye başvurular www.karaman.meb.gov.tr internet adresi “duyurular” bölümünde yer alan  başvuru formu üzerinden yapılabilecek. 

Sınav yeri ve tarihi başvuruların tamamlanmasının ardından okul müdürlükleri tarafından duyurulacaktır. Eğitimler, Cumhuriyet Mahallesi 664.Sokak No:14’teki Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tasarım Beceri Atölyesinde verilecektir. 

Bu haber 3499 defa okunmuştur.