Reklam
Reklam

Karaman Devlet Hastanesi'ne Anne Dostu Ünvanı Verildi

Karaman Devlet Hastanesi'ne Anne Dostu Ünvanı Verildi

Karaman Devlet Hastanesi'ne Anne Dostu Ünvanı Verildi
Editor: Murat Özünal
04 Mart 2020 - 16:03

Karaman Devlet Hastanesi’nden yapılan açıklamada, Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığınca yürütülmekte olan ‘’Anne Dostu Hastane Programı’’ kapsamında 02.03.2020 tarihinde Bakanlığımız Anne Dostu Hastane Değerlendirme Ekibince ilimiz Karaman Devlet Hastanesi’ne yerinde değerlendirme yapılmıştır. 

Değerlendirme süreci; Doğum Ünitesi standartlarının, anne ve anne adaylarına sunulan hizmetlerin ve ilgili birimlerde görevli sağlık çalışanlarının bilgi ve becerilerinin değerlendirilmesi sürecinden oluşmaktadır. Bu süreç kapsamında anne oteli ve gebe bilgilendirme okulunun yanı sıra gebelerin güvenli doğum sürecine ilişkin hasta mahremiyetine azami özen gösterilerek dizayn edilen tek kişilik odaların incelemesi sonucunda değerlendirmeye tabii tutulmuştur.

Değerlendirme sonrasında; Değerlendirme Ekibi tarafından  İl Sağlık Müdürümüz Dr. Adnan Kurşun ve Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm.Dr. Ahmet Yılmaz’a Anne Dostu Hastane Unvan Belgesi takdim edilmiştir" denildi. 

Bu haber 1763 defa okunmuştur.