Reklam
Reklam

Karaman'da yılın ahileri törenle kaftan giydi

Karaman'da yılın ahileri törenle kaftan giydi

Karaman'da yılın ahileri törenle kaftan giydi
Editor: Murat Özünal
15 Eylül 2020 - 12:38

Karaman'da 33 Ahilik haftası KESOB’ta düzenlenen tören ile Coşku ile kutlandı.

Ahilik haftası nedeniyle Ahilik haftası kutlama komitesi tarafından İlin ahisi seçilen 39 yıldır mesleğini icra eden Saatçi Mehmet Sevim, Karaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Uysal,  Ticaret İl Müdürü Adem Özcan tarafından kaftan giydirilerek teşekkür belgesi, plaket ve çeşitli hediyeler takdim edildi. Yine İlin Kalfası seçilen Cihat Göktekin ile ilin Çırağı seçilen Bekir Gülçiçek Esnaf Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal ve Ticaret İl Müdürü Adem Özcan tarafından kaftanları giydirilerek plaket, teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler verildi. 

Ayrıca 16 Esnaf ve Sanatkarlar odamızdan O da ahisi seçilen esnaflarımıza Birlik Başkanı Bayram Uysal ile Oda Başkanları tarafından Ahi kaftanları giydirilerek plaket ve teşekkür belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi. 

Bu yıl 33. sü kutlanan Ahilik haftası covid 19 virüsü nedeniyle sınırlı şekilde mesafe ve hijyen kurallarına uyularak gerçekleştirildi. 

33. Ahilik haftası kutlamalarına Ticaret İl Müdürü Adem Özcan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bayram Uysal esnaf odalarının başkanları genel sekreterler ahiler ve odaların yönetim kurulu üyeleri katıldılar.

Bu haber 649 defa okunmuştur.