Reklam
Reklam

Karaman'da üç okul için önemli karar

3 okul "Noktasal mücavir alan" olarak kabul edildi

Karaman'da üç okul için önemli karar

3 okul "Noktasal mücavir alan" olarak kabul edildi

Karaman'da üç okul için önemli karar
Editor: Murat Özünal
11 Eylül 2019 - 09:41

Karaman Belediye Meclisi tarafından Karaman'da bulunan 3 özel okul "Noktasal mücavir alan" olarak kabul edildi.

Karaman Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Celalettin Canuylasi, Karaman Belediye Meclisince verilen kararda; belediye mücavir alanı dışında bulunan üç özel okulun "Noktasal mücavir alan" olarak kabul edilmesinin ardından 158 üyesi adına, başta Belediye Başkanı Savaş Kalaycı olmak üzere tüm meclis üyelerine teşekkür etti. 

Canuylasi, yaptığı açıklamada, mücavir alan dışındaki özel okullara öğrenci taşınmasının servisçilerin yıllardır kanayan bir yarası olduğunu belirtti. Bu sorunu yıllardır çözmeye çalıştığını ifade eden Canuylasi yapılan çalışmaların en sonunda meyvesini verdiğinin altını çizdi. 

Bu sorunun Karaman Belediye Meclisinde talepleri doğrultusunda gündeme geldiğinin altını çizen Canuylasi şunları kaydetti: 

"Kabul etsekte etmesekte belediye mücavir alanı dışında özel okullarımız ve bu okullarda çalışan, öğretim gören binlerce öğrencimiz var. Bu öğrencilerin tamamı okullara kent merkezinden gidiyor. Köyden gelmiyorlar ki başka bir çözüm bulunsun. Kanayan bir yaramızdı. Servisçi arkadaşlarımız, öğrenciler, veliler çok mağdurdu.

Şimdiye kadar defalarca girişimlerde bulunmamıza rağmen çözüm bulunmadı. Pes etmedik. Konuyu tekrar gündeme getirdik. Bugün Karaman Belediye Meclisince verilen kararda; belediye mücavir alanı dışında bulunan üç özel okul “noktasal mücavir alan” olarak kabul edildi.

Bu karar üyelerinin, öğrencilerin ve velilerin büyük bir sorunu çözdü. Ben 158 üyem adına, başta Belediye Başkanı Savaş Kalaycı olmak üzere tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum."

Bu haber 1849 defa okunmuştur.