Reklam
Reklam

Karaman'da toplam 228 adet proje üzerinde çalışılıyor

Yılın son koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Karaman'da toplam 228 adet proje üzerinde çalışılıyor

Yılın son koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı

Karaman'da toplam 228 adet proje üzerinde çalışılıyor
Editor: Murat Özünal
27 Ekim 2020 - 15:48
Reklam

Karaman genelinde yürütülen kamu yatırımlarının koordinasyonu ve izlenmesi amacı ile toplanan 2020 yılının 4. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Mehmet Alpaslan Işık başkanlığında gerçekleştirildi. 

Karaman Piri Reis Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Mehmet Alpaslan Işık’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Yıldıray Malğaç, ilçe kaymakamları, ilçe ve belde belediye başkanları, yatırımcı kuruluşların bölge ve il temsilcileri ile koordinasyon kurulunun diğer üyeleri katıldı.

Kamu yatırımlarının değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Mehmet Alpaslan Işık, toplantının ilimiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileklerinde bulunduğu konuşmasının devamında yapımı devam eden proje ve yatırımların en kısa süre içerisinde tamamlanarak hayata geçirilmesinin Karaman’ın gelişmesi ve büyümesi noktasında önemli olduğunu söyledi. 

Fiziki mesafe kurallarına riayet edilerek gerçekleştirilen toplantı, yatırımcı kurum ve kuruluşlarının temsilcileri tarafından projelerle ilgili sunumların yapılması, kurumlar arası koordinasyonu gerektirecek konuların görüşülmesinin ardından temennilerle sona erdi.

İlimiz genelinde 2020 yılında mahalli idarelerin yatımları dâhil toplam 228 adet proje üzerinde çalışıldığı belirtilen toplantıda; Projelerin toplam tutarının 3 milyar 930 milyon 623 bin 025 Türk Lirası olduğu ifade edildi. 2020 yılı harcamasının 419 milyon 928 bin 976 Türk Lirası belirtilen toplantıda, projelerin fiziki gerçekleşme oranı yüzde 61 olarak gerçekleşirken 69 projenin tamamlandığı, 121 projenin ise devam ettiği ifade edildi.

Bu haber 438 defa okunmuştur.