Reklam
Reklam

Karaman'da PTT'nin 179. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Karaman'da PTT'nin 179. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı

Karaman'da PTT'nin 179. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
Editor: Murat Özünal
23 Ekim 2019 - 13:13

PTT'nin 179. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Karaman'da tören düzenlendi.

Karaman şubesinde düzenlenen törende, işlem yaptıran 179. müşteri Jandarma Er Abdulkerim Akbaba'ya çeşitli hediyeler takdim etti. 

PTT Karaman Başmüdürü Faik Göksuçukur, yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından biri olan PTT AŞ, bu yıl 179. yaşını kutluyor. İki asra yaklaşan tecrübesi ile vatandaşlara hizmet veren PTT AŞ, bir dünya markası olma vizyonu doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor.

Ulusal ve uluslararası alanda büyük başarılara imza atarak posta, kargo, lojistik, e-ticaret, bankacılık ve sigortacılık gibi sektörlerde hizmet veren Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ), 179 yıllık bilgi ve birikimiyle geleceğe ışık tutuyor. Kurulduğu günden bu yana tecrübesi, yenilikçi bakış açısı, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğini arttıran PTT; hayatın her alanında vatandaşların hayatını kolaylaştırıyor. Türkiye’nin her köşesine daima hizmet götürmeyi ilke edinen PTT, yurt içindeki güçlü ve karar alıcı konumunun yanı sıra Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle de faaliyetlerini sürdürüyor.

1840 yılında bir Posta Nezareti olarak kurulan ve bugün iki asra yaklaşan tarihinin yanında “Değişim, Dönüşüm ve Gelişim” yaklaşımından hareketle başlattığı yenilikçi politika ile teknoloji çağının gereklerine hızlıca entegre olabilen PTT, insan odaklı hizmet anlayışıyla kapasitesini her geçen gün artırıyor. 43 bini aşkın çalışanı ve 5 bini aşkın hizmet noktası ile vatandaşlara hizmet vererek, büyük bir aile olmanın hissettirdiği güvenle yoluna devam eden, etkin ve etkili çözümlerle sektörel bazda büyük değişimlerin öncüsü olan PTT, inovasyon, AR-GE ve dijitalleşmeyi ön planda tutarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. 

Dünya’daki dijital değişim ve dönüşümün baş döndürücü hızına yetişmek için tecrübesini yenilikçi vizyonuyla birleştiren PTT, zamanın koşullarına uyum sağlamak için, güçlü geleneğinden beslenip, sağlam bir iradeyle çalışmalarını sürdürüyor. Müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarma, vatandaşların refah ve mutluluğunu artırma, ülke ekonomisine azami katkı sunma şiarıyla faaliyetlerini gerçekleştiren PTT, “gidilmeyen yere gitmek ve olunmayan yerde olmak” ilkesiyle bugün de aynı amaçla çalışmaya devam ediyor. 2023 hedefleri doğrultusunda Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak her geçen gün kendini ve hedeflerini geliştiren PTT, büyüyor, güçleniyor, bir dünya markası oluyor.

179 yıldır katma değer yaratan çalışmalarıyla ülke ekonomisine büyük katkı sunan PTT’nin uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimi, dünya posta sektörüne yön veriyor. PTT, 2023 hedeflerine ulaşmak için sağlam adımlar atmaya devam ediyor.

Tüm vatandaşlarımıza kaliteli, güvenilir hizmet sunmayı amaç edinen Kurumumuz;

Posta, Kargo, Kurye, PTTCell, KEP(Kayıtlı Elektronik Posta), Kişisel Pul, E-PTTAVM, Tebligat, Elektronik Mektup, Telgraf ve e-Telgraf, Yurtiçi-Yurtdışı Havale-Posta Çeki Kabulü ve Ödemesi, Posta Çeki ve İnteraktif işlemler, Para Posta İle Diğer Bankalara EFT, Western Unıon ve Döviz Bozma İşlemleri, Emekli Maaş, ve Sosyal Maaş Yardım Ödemeleri, Anlaşmalı Bankaların Kredi Kartı, Bireysel Kredi tahsilatları, Bankalarla yapılan protokoller gereğince Kredi İşlemleri, Sigortacılık İşlemleri, PTTKitap, HGS (Hızılı Geçiş Sistemi), E-Devlet Şifre Satışı, İmar Barışı Ödemeleri, Tüm Vergi ve Ceza Tahsilatları, Sürücü Belgesi, NufüsCüzdanı  ve Pasaport Harçları, Tapu Harcı ve Döner Sermaye Ücreti, Bedelli Askerlik Ödemeleri,e-ihracat PttTRADE  vb.  hizmet yelpazemizi her geçen gün daha da genişleterek hizmet sunmayı amaçlamaktadır. Her daim yanımızda olan çok değerli Karaman Halkı ile bu gururlu, sevinçli  ve mutlu günümüzü  paylaşmaktan onur duyarız” dedi. 

Bu haber 686 defa okunmuştur.