Reklam
Reklam

Karaman'da polislerin mezuniyet sevinci

Polis okulunda 403 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı

Karaman'da polislerin mezuniyet sevinci

Polis okulunda 403 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı

Karaman'da polislerin mezuniyet sevinci
Editor: Murat Özünal
07 Ağustos 2019 - 11:42

Karaman Polis Meslek Eğitim Merkezi'nden (POMEM) mezun olan 403 polis adayı için tören düzenlendi.

Okulun spor salonunda düzenlenen programa, Karaman Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy, AK Parti Karaman Milletvekilleri Recep Şeker ve Selman Oğuzhan Eser, CHP Karaman Milletvekili İsmail Atakan Ünver, Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, Karaman POMEM Müdürü Ramazan Engin Öztürk ve aileler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından dönem birincisi Halil İbrahim Çelik, yaş kütüğüne dönem plaketini çaktı.

Karaman POMEM Müdürü Ramazan Engin Öztürk, yaptığı konuşmada, mezun polisleri tebrik ederek, "Yoğun bir öğretim ile gece ve gündüz kesintisiz yürütülen zorlu pratik eğitim süreci sonunda mezuniyet aşamasına gelinmiştir. Mezunlarımızın, ülkemizin ihtiyaç duyduğu güvenlik hizmetini, hukukun üstünlüğü çerçevesinde, devletine bağlı, adil ve tarafsız olarak, hiçbir oluşumun etkisinde kalmaksızın yürüteceklerine inancım tamdır. Mezun olan polis memurlarımız yolunuz ve bahtınız açık olsun" diye konuştu.

Karaman Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy ise konuşmasında polisliğin zor bir meslek olduğunu belirterek, "Zor bir göreve talip oldunuz bunu unutmayın. Dünyada polis devletlerin var olduğundan beri poliste var olmuştur. Vatandaşımızın, can ve malını korumak ve kollamak gibi ulvi görevi üstlenmiştir. Aynı zamanda suçluyu yakalamak ve suç işlenmesini önlemekte polisin en önemli görevleri arasındadır. Gittiğiniz yerlerde büyüklerinize saygılı olun ve küçüklerinizi sevin" dedi. 

Daha sonra dereceye giren ilk 3 öğrenciye Karaman Vali Yardımcısı İsmail Hakkı Çınarsoy tarafından başarı belgesi, plaket ve hediye verildi.

Konuşmaların ardından polis adayları yemin etti ve kep attı.

Tören sonrası polis adayları ile aileleri fotoğraf çektirip mezuniyeti kutladı.

Bu haber 365 defa okunmuştur.