Reklam
Reklam

Karaman'da öğrencilere başarı belgeleri verildi

Karaman'da öğrencilere başarı belgeleri verildi

Karaman'da öğrencilere başarı belgeleri verildi
Editor: Murat Özünal
04 Aralık 2020 - 15:55

Karaman Emniyet Müdürlüğü ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında imzalanan ‘Çocuklarımız Geleceğimiz’ Projesi Kapsamında Robotik Kodlama kursunu başarı ile bitiren öğrencilere sertifikaları verildi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen programa Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık, İl Emniyet Müdürü Ayhan Taş, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali Osman Bebek, Halk Eğitim Merkezi Ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Serin, daire müdürleri ile öğrenci velileri katıldı.

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü ile KOP İdaresi Başkanlığı arasında 26 Haziran 2020 tarihinde imzalanan protokol ile yürürlüğe giren 'Çocuklar Geleceğimiz' Projesi kapsamında çocuklara yönelik olarak Robotik Kodlama, Badminton, Basketbol, Yüzme kadınlara yönelik bez bebek yapımı, Kapadokya gezisi gerçekleştirildi. 

Temel ve robotik kodlama faaliyetleri ile çocuklar 3 ay süre ile çalışarak teknolojinin farklı bir boyutu ile tanışma fırsatı buldu.

Temel ve robotik kodlama faaliyeti için Halk Eğitim Merkezi kurs açtı. Gençlik Merkezinde sınıf açılarak burada öğrencilere kurs verildi.

Programda proje hakkında bilgi verilerek, faaliyetler hakkında yapılan slayt gösterimi izlendi. 

Daha sonra Vali Işık ve beraberindekiler kursu başarı ile tamamlayan öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi. 

Bu haber 1503 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum