Reklam
  • Reklam
KARAMAN’DA ÖĞRENCİLER BAHAR TEMİZLİĞİ YAPTI
Reklam

KARAMAN’DA ÖĞRENCİLER BAHAR TEMİZLİĞİ YAPTI

Öğrencilerde çevre bilincini oluşturmak ve bu alanda farkındalık yaratmak için "Okulumuz ve çevremiz bahar temizliği ile güzelleşiyor"

10 Mart 2018 - 09:22

Sloganı ile yola çıkan ilimizdeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri hem okullarını hem de çevrelerini temizledi.
Tüm il genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinliğe yediden yetmişe her yaştan öğrenciler katıldı. Eldivenlerini takıp çöp torbalarını alarak sahaya inen öğrencilere okul yöneticileri ile öğretmenleri de eşlik etti.
    En iyi temizlik kirletmemektir, çevre miras değil, emanettir, temizlik imandan gelir, çevreni koru o da seni korusun, gibi dövizler hazırlayan öğrenciler büyüklerine mesaj vermeyi de ihmal etmedi. Yapılan temizlikte toplanan poşet, kağıt, pet şişe, plastik gibi ürünler geri dönüşüme kazandırıldı.
    İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Öğrencilerimizin çevresel bilinç ve tutumlarını geliştirmek ve çevreye olan duyarlılığını artırmak ve bu konuda farkındalık oluşturmak için il genelinde eş zamanlı olarak öğrencilerimiz okul ve çevresini temizledi. Bu anlamlı etkinliğe katılan okul yöneticilerime, öğretmenlerime ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 1545 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4. TOKİ’DE KORKUTAN PATLAMA
4. TOKİ’DE KORKUTAN PATLAMA
TREN SEFER SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ
TREN SEFER SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ