Reklam
Reklam

Karaman'da Kıbrıs Gazilerine madalyaları verildi

Karaman'da Kıbrıs Gazilerine madalyaları verildi

Karaman'da Kıbrıs Gazilerine madalyaları verildi
Editor: Murat Özünal
19 Kasım 2019 - 14:57

Karaman'da, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni düzenlendi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ev sahipliğinde Piri Reis Kültür Merkezinde tören düzenlendi.

Törene, Karaman Valisi Fahri Meral, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Nuri Özbey, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Karaman Valisi Fahri Meral, yaptığı konuşmada, Kıbrıs Barış Harekatı’nda şehit düşen aziz Türk milletinin ve Kıbrıs Türk halkının evlatlarını rahmet minnetle andıklarını belirtti.

Meral, konuşmasının devamında, “Birçok sıkıntılı ve zor duruma göğüs geren Kıbrıs Türkünün sabır ve dirayeti bizler için gurur kaynağı olmuştur. Kıbrıs’taki soydaşlarımızı zulümden kurtarmak için Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan vatansever askerlerimize millet, devlet olarak minnettarız. Değerli gaziler sizlere ailelerinizle birlikte huzurlu, sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum” diye konuştu. 

Konuşmaların ardından, Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan askerlere ve vefat eden gazinin eşlerine Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele Madalyası ve Beratı, Vali Fahri Meral ve protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

Tören toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi. 

Bu haber 580 defa okunmuştur.