Reklam
Reklam

Karaman'da Karla Karışık Yağmur ve Kar Yağışı Bekleniyor

Karaman'da Karla Karışık Yağmur ve Kar Yağışı Bekleniyor

Karaman'da Karla Karışık Yağmur ve Kar Yağışı Bekleniyor
Editor: Murat Özünal
03 Aralık 2019 - 15:45

Karaman'da karla karışık yağmur ve kar yağışının beklendiği bildirildi.

Karaman Valiliği'nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bölgemizin 04 Aralık 2019 Çarşamba günü Balkanlar Üzerinden Gelen Soğuk ve Yağışlı Havanın Etkisine Gireceği ve Karla Karışık Yağmur ile Kar Şeklinde Yağışlara Neden Olacağı Tahmin Ediliyor.

Yarın (04.12.2019 Çarşamba) Bölgemiz genelinde (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) genelinde görülecek yağışların; yağmur, karla karışık yağmur ve kar şeklinde  olması tahmin ediliyor. Yağışlı havanın; 05 Aralık 2019 Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren Konya’nın batısında etkisini yitirmesi ancak Konya ve Karaman’ın doğusu ile Niğde ve Aksaray İlleri genelinde akşam saatlerine kadar aralıklarla kar yağışlarına neden olması bekleniyor.

Halen mevsim normalleri ve üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının ise yağışlı hava kütlesi ile birlikte azalarak mevsim normalleri altına düşeceği, yer yer hafif ve orta kuvvette buzlanma ve don hadisesine neden olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgârların kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Karaman’ın güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olarak eseceği tahmin edilmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

04.12.2019 06:00 - 05.12.2019 18:00

Kamuoyuna duyurulur."

Bu haber 2043 defa okunmuştur.