Reklam
Reklam

Karaman'da İmam-Hatip Okulları Haftası Kutlandı

Karaman'da İmam-Hatip Okulları Haftası Kutlandı

Karaman'da İmam-Hatip Okulları Haftası Kutlandı
Editor: Murat Özünal
21 Ekim 2019 - 14:46

Karaman Önder İmam Hatipliler Derneği Karaman Şubesi tarafından İmam-Hatip Okulları Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinliğe Karaman Önder İmam Hatipliler Derneği Karaman Şube Başkanı Mehmet Sarı, Memur-Sen Karaman İl Temsilcisi Yunus Özdemir, daire müdürleri, dernek üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte konuşan Karaman Genç Önder Başkanı Nursi Talha Yıldırım, "İmam Hatip okullarımızın kuruluş haftası İmam Hatip camiamız başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza hayırlı olsun, İmam Hatiplerin kuruluş yıldönümünü kutladığımız bu hafta vesilesiyle günlerdir zorlu bir mücadele veren Barış Pınarı Harekatını gerçekleştiren şanlı ordumuza muvaffakiyetler dileriz.

İmam hatipli olmak Rasulullah’ı tek önder bilip Kur’an ve Sünnet çizgisinden sapmamaktır. Günde 5 kere huşu ile Yüce Yaratıcı’nın huzuruna durmaktır İmam hatipli olmak. Dava adamı olmaktır ve dert sahibi olmaktır. Yeryüzündeki tüm kötülükleri kendine dert edinip adalet yeryüzüne hâkim oluncaya dek mücadele etmektir. Sabretmektir imam hatipli olmak. Gecenin en karanlık vaktinin şafağın en yakın vakti olduğu bilinciyle acılara, kederlere, baskılara ve zulümlere sabretmektir. Öz yurdunda garip, öz vatanında parya muamelesi görse de gayret ve tevekkülü bırakmamaktır.

Başındaki örtü için okul kapılarında onurla, gururla ve şerefle beklemektir imam hatipli olmak. İmam hatipli olmak sorumluluk sahibi olmaktır. Dünyadaki tüm Müslümanlardan, tüm insanlardan kendini sorumlu hissetmektir İmam hatipli olmak zalimin karşısında dimdik ayakta durmaktır. Mazlumun hakkını alıncaya; yeryüzündeki tüm zalimler yok oluncaya kadar mazlumun yanında durmaktır imam hatipli olmak. “Kim var!” diye seslenilince, sağına soluna bakınmadan “Ben varım!” demektir. Kendine sığınana, kapısını çalana kapısını ve gönlünü ardına kadar açmak; varını yoğunu Hak yolunda harcamaktır imam hatipli olmak doğduğundan beri istiklale âşık olmaktır imam hatipli olmak. Vatan, bayrak ve namus için canını ortaya koymak ve ölüme gülerek gidebilmektir…

Vatanımız için milletimiz için bayrağımız için İşte yine küresel güçlere karşı bir mücadele veriyoruz. Küresel emperyalist güçlerin kucağındaki terör yapılanmalarına karşı bir mücadele veriyoruz. Allah’ın izniyle bu harekatla tüm terör örgütlerini kökünden kazıyacağız. Fırat’ın Doğusu ve batısı bütün teröristlerden ve maşalardan temizlenecek Allah’ın izniyle…

Türkiye ye yöneltilen tehditlere Türk milleti ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı veriyor vermeye de devam edecektir Bizler İmam-Hatipliler olarak Karaman olarak askerimizin yanındayız. Bu tehditler karşısında bu güzel vatanın bir ferdi olarak, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üreteceğiz. Gün sessiz kalma değil, milli birlik ruhuyla, bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Buradan tüm gücümüzle haykırıyoruz ki Selam olsun Mehmetçiğimize Selam olsun bu vatanın asil evlatlarına Selam olsun öncülere, önderlere…" dedi. 

Konuşmaların ardından Suriye'de görev yapan askerlerimiz için Ömer Faruk Küpdilli Fetih suresi okudu. Osman Sade'nin yapmış olduğu duanın ardından program sona erdi.

Bu haber 487 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum