Reklam
Reklam

Karaman'da iki yeni okul daha açıldı

Okullar 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında öğrencileriyle buluşacak

Karaman'da iki yeni okul daha açıldı

Okullar 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında öğrencileriyle buluşacak

Karaman'da iki yeni okul daha açıldı
Editor: Murat Özünal
06 Temmuz 2019 - 09:34

21 derslikli Rafet Nas İmam Hatip Ortaokulu ve 13 derslikli Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar Ortaokulu, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılında öğrencileriyle buluşacak.

Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar Ortaokulu ve 2018 yılında imzalanan protokol ile yapımına başlanan Nas İmam Hatip Ortaokulu tamamlanarak eğitim öğretim için eylül ayında gelecek öğrencilerine hazırlanıyor.

Rafet Nas İmam Hatip Ortaokulu Hürriyet Mahallesinde Hizmet Verecek 

Yapmış olduğu yatırımlarla eğitime katkı sağlayan hayırsever iş adamı Rafet Nas’ın yapımını üstlendiği 21 derslikli imam hatip ortaokulu, bu yıl ilk öğrencilerini karşılayacak. Hürriyet Mahallesinde açılan Rafet Nas İmam Hatip Ortaokulu; Mümine Hatun, Ahmet Yesevi, İbrahim Hakkı Konyalı, Tabduk Emre, Başakşehir, Elmaşehir ve Şeyh Edebali Mahallesi ile çevre mahallelerde ikamet eden öğrencilere de hizmet edecek.

Özel Harekât Polisi Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar Asla Unutulmayacak

2017 yılında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Özel Harekât Polisi Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın adının yaşatılacağı 13 derslikli ortaokul ise Cumhuriyet Mahallesinde açıldı. 

Konuyla ilgili bilgilendirmelerde bulunan İl Müdürü Abdurrahman Kurt, ilimizin eğitim öğretim faaliyetlerinin daha iyi imkânlarla sürdürülebilmesi için Karaman’a iki yeni okul kazandırıldığını ifade etti. Okullara isimleri verilen iki şahsiyetin de örnek alınması gereken kişiler olduğunun altını çizen İl Müdürü Kurt, en iyi yatırımın insana yapılan yatırım olduğunu vurgulayarak bu doğrultuda okulun yapımını üstlenen hayırsever iş adamı Rafet Nas’a eğitime sağladığı destekleri dolayısıyla teşekkür etti. 

Özel Harekât Polisi Şehit Muhammed Ali Mevlüt Dündar’ın görevi başındayken yaptığı kahramanlıklar ve şehadetinin, adının yaşatılacağı okulda eğitim alan öğrenciler başta olmak üzere milletimiz tarafından asla unutulmayacağını vurgulayan Kurt, şehidimizi rahmetle yâd ettiklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt her iki okulun da ilimiz için hayırlı olması temennisinde bulundu.

Bu haber 3084 defa okunmuştur.