Reklam
Reklam

Karaman'da Futbol Şöleni düzenlendi

Sporcular Galada Buluştu

Karaman'da Futbol Şöleni düzenlendi

Sporcular Galada Buluştu

Karaman'da Futbol Şöleni düzenlendi
Editor: Murat Özünal
16 Şubat 2020 - 15:56

TMVFL (Türkiye Masterler/Veteranlar Federasyonu ve Ligi) Milli Takımı Karaman’a gelerek Karaman Kent Konseyi Masterler/Veteranlar karması ile maç yaptı.

Cumartesi günü Kemal Kaynaş Stadyumunda oynanan mücadeleyi çok sayıda futbolsever takip etti.

Necati Yorgancılar’ın Antrenörlüğünü yaptığı Karaman Kent Konseyi Karmasında: Ahmet Boylu, Ali Özdoğan, Ali Sak, Bircan Atael, Cemil Doğay, Erdem Sarı, Fatih Horzum, Hüsamettin Gültekin, Hüseyin Nağme, Hüseyin Yılmaz, İsa Büyükçetinkaya, İsa Boylu, Kemal Erdoğan, Necati Yorgancılar, Mehmet Ali Tunç, Murat Gül, Murat Tetik, Mustafa Ak, Mustafa Togay, Osman Bircan, Ömer Oğuz Ekinci Ümit Süleyman Büyüktekin yer aldı.

Güvenç Kurtar’ın Antrenörlüğündeki Federasyon Milli Takım Karmasında ise Kaleciler Fatih Şimşek ve Selahattin Mutlu, sol kanatta Müjdat Şimşek, Serkan Tanrıseven, santrafor Faruk Tarakçı, orta saha Musa Ertekin, deniz kibar, stoper Fatih Aslan, Murat Ocak, sağ bek Fatih Öztürk, orta saha Serdar Meteler, Murat Odabaşı, Fatih Gürbüz, Mehmet Bilici, Selçuk Taşçı, Ön libero İsmail Atalay, Recep Çetin, sağ açık Hasan Çiftçi kadroda yer aldı.

Çekilen hatıra fotoğrafı ve hakemlere çiçek takdiminin ardından oynanan mücadele dostluk içerisinde geçti.

90 dakikanın ardından mücadeleyi Milli Takım Karması 4-1 kazandı.

Güçlü Federasyon Milli Takımına karşı Karaman Karmasının mücadelesi seyirciler ve idareciler tarafından takdir topladı.

SPORCULAR GALADA BULUŞTU

Maçın ardından sporcular Kent Otel’de düzenlenen gala bir araya geldi. 

Düzenlenen galaya Karaman Belediye Başkanı Savaş Kalaycı, Kent Konseyi yöneticileri, yöneticiler ile sporcular katıldı.

Yapılan konuşmaların ardından futbol şölenine katkıda bulunanlara plaket takdim edildi. 

Türkiye’nin pek çok bölgesinden sporcu ve yöneticilerden oluşan heyet Cuma günü Şehrimize  gelerek Pazar Günü öğle saatlerinde ilimizden ayrıldı.

Bu süre zarfında spor çevreleri ile çeşitli görüşme ve temaslar da yapan heyet İlimizden çok memnun ayrıldı.

TMVFL Başkanı Kenan Dönmez ve Başkan Yardımcısı Mustafa Ekşioğlu “Bu güne kadar 24 bölgede bu tür organizasyonlar yaptık. Ancak gerek Karaman spor camiasından, gerek Karaman halkından ve özellikle de Karaman esnafından gördüğümüz yakınlık ve sıcak ilgi takdire şayandır. Hafızalarımızda unutulmayacak anılar ve dostluklar bıraktı. 

Böylesi güzel hazırlanmış bir organizasyonu da örnek alarak Ağustos Ayında Karaman’da düzenlenecek Türk Dünyası kültü Şöleninde Uluslararası bir etkinliği Karaman taşımayı düşünüyoruz. 

Karaman ve Karamanlı bunu fazlası ile hak ediyor. 

Yunus sevgisi, Mevlana hoşgörüsü dolu Karaman Halkına selam ve saygılar sunarız. Her kademeden tüm karaman halkına teşekkürler” dediler.

Koordinatör Talip Dönmez ve Basın Sözcüsü Cihan Yıldız da “Karaman’dan ve Karamanlı kardeşlerimizden ayrılırken büyük bir burukluk yaşayacak kadar sıcak ilgi alaka ve yakınlık gördük. Karaman gelişmiş, modern ve kültürlü bir kent olarak kalbimizde yer alacaktır” dediler. 

Bu haber 970 defa okunmuştur.