Reklam
Reklam

Karaman'da eğitimciler bayramlaştı

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, telekonferans yöntemiyle il ve ilçelerdeki milli eğitim müdürlüğü eğitim yöneticileri ve personeliyle bir araya gelerek bayramlaştı.

Karaman'da eğitimciler bayramlaştı

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, telekonferans yöntemiyle il ve ilçelerdeki milli eğitim müdürlüğü eğitim yöneticileri ve personeliyle bir araya gelerek bayramlaştı.

Karaman'da eğitimciler bayramlaştı
Editor: Necati Ermiş
28 Mayıs 2020 - 10:52

İl milli eğitim müdürlüğü ile ilçe milli eğitim müdürlüğü yönetici ve personeliyle telekonferans şeklinde gerçekleştirilen programda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ve Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, milli eğitim müdürlüğü çalışanları ve okul müdürlerinin bayramını kutladı.

"Koronavirüs ile mücadelede elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz"

Bayramın 2. günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarıyla video konferansla buluşarak salgınla birlikte dünya ve ülkemizde çalışma ve sosyal yaşamın farklı bir yöne evrildiğine işaret eden Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, "Salgın süreciyle birlikte esnek çalışma modeli hayatımıza girdi. Artık birçok işimizi uzaktan ve evlerimizde halledebiliyoruz. Ailemizle daha çok zaman geçirmek için fırsatımız oldu. Şunu özellikte belirtmek isterim ki koronavirüs ile mücadeleyi yaşadığımız bu dönemde Bakanlığımız merkez teşkilatımız olsun, il ve ilçelerdeki taşra teşkilatlarımız olsun taşın altına elimizi koymaktan geri durmadık. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz" dedi.

"Hayata bakış açımızı değiştirmeli ve dünyaya daha geniş bir perspektiften bakmalıyız."

Eğitim camiasının günümüzde yenilikleri daha yakından takip etmesi gerektiğine vurgu yapan Hamza Aydoğdu, bilişim sektörünün giderek büyüyen bir sektör haline geldiğini söyledi. Aydoğdu, "Dünyanın bilgi çağını yaşadığı şu dönemde Türkiye'nin de bu çağa ayak uydurup, emin adımlarla ilerlemesi gerekir. Öncelikli olarak hayata bakış açımızı değiştirmeli ve dünyaya daha geniş bir perspektiften bakmalıyız. İnsani değerlerin ön plana çıktığı, kendi değerleriyle barışık aynı zamanda bir ayağı kendi değerlerine sabit ama pergelin diğer ayağı gibi evrensel değerleri de kendi içerisinde barındıran bir insan profilinin olması gerektiği bir dünyaya ayak basıyoruz. Çocuklarımızın geleceği için birlikte hareket etmeliyiz. Tüm derdimiz çocuklarımızın daha iyi eğitimini sağlamak. Bu işin özü samimiyettir. Yaptığımız işi samimiyet içerisinde yapmalıyız" diye konuştu.

Bayramın 3. günü ise Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, okul yöneticileriyle video konferans aracılığıyla bir araya geldi.

"Yöneticisiyle, öğretmen ve personeliyle biz büyük bir aileyiz"

Milli eğitim camiasının ülke genelinde koronavirüsle mücadelede yaptığı çalışmalara değinen Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, "Koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede alınan tedbirler kapsamında İçişleri Bakanlığının 65 yaş ve üstü vatandaşlar için koyduğu sokağa çıkma yasağından sonra Valilikler koordinesinde oluşturulan "Vefa Sosyal Destek Grubu"na eğitim camiamızla gönüllü destek verdik. Bu noktada milli ve manevi değerlere sahip gençlerimizi yetiştirilmesinin önemini bir kez daha gördük. Dünyanın evinden çıkmadığı bir dönemde bir takım insanlar ülkemizde başkaları için fedakârlıkla hizmet götürdü. Bu çok önemli bir durum. Milletimize ait bu güçlü özelliklerimizi yaşatmak ve sonraki nesillere aktarmak için her birimiz özel gayret göstermeliyiz. Ayrıca bu süreçte müdürler olarak rehber öğretmenler olarak öğrencilerle irtibatınız güçlü olsun. Bağınız hiç kopmasın, her gün en az birkaç öğrenci ile telefonla görüşüp onlara yönlendirmelerle destek olmak gerekiyor." dedi.

Kurum olarak gerekli hazırlıklarımızı yaparak çalışma hayatımızı yeni modele göre şekillendirdik

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, davetlerine icabet ederek video konferansa katılan Genel Müdürler Sayın Hamza Aydoğdu ve Sayın Nazif Yılmaz'a teşekkür etti.  İl Müdürü Mehmet Çalışkan, sözlerine okul yöneticileri, Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan öğretmen ve personelin Ramazan Bayramı'nı kutlayarak devam etti. Pandemi dönemiyle birlikte dünyanın ve Türkiye'nin yeni bir döneme girdiğini ifade eden Mehmet Çalışkan, "Enteresan bir dönem yaşıyoruz. Bugün şekersiz, kolonyasız, uzaktan görüşmelerle bir bayram geçirdiğimiz gibi gerek kamu kuruluşlarında çalışanlar gerekse özel sektör çalışanları olarak yeni bir dünya modeliyle karşı karşıyayız. Kurumlar ve şirketler bu yeni döneme ayak uydurmak için farklı çalışma metotları geliştirerek hayata geçirdiler. Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu süreç için gerekli hazırlıklarımızı yaparak çalışma hayatımızı yeni modele göre şekillendirdik." şeklinde konuştu.

Video konferans, katılımcıların birbirlerine bayram mesajları ve iyi dilek temennilerini ifade etmesinin ardından son buldu.

Bu haber 673 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum