Reklam
Reklam

Karaman'da düğünlerle ilgili flaş karar

Karaman'da düğünlerle ilgili flaş karar

Karaman'da düğünlerle ilgili flaş karar
Editor: Murat Özünal
10 Ağustos 2020 - 18:08

Karaman İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu 10.08.2020 tarihli ve 69 Numaralı Kararını açıkladı.

Yapılan açıklamada, "Karaman İl Hıfzıssıhha Kurulu 10.08.2020 Pazartesi günü Vali Mehmet Alpaslan IŞIK Başkanlığında olağanüstü toplanmış olup, aşağıda belirtilen kararların alınması uygun görülmüştür. 

Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 23. maddesi gereği Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında bazı tedbirleri görüşmek amacıyla toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunda aşağıda belirtilen kararların alınması uygun görülmüştür.

1- İl/İlçe merkezi mahalle ve köy sokaklarında yapılacak düğün (gelin alma, kına vs. dahil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin 3 (üç) saati geçmeyecek şekilde yapılmasına,

Bu saatler haricinde vatandaşların düğün yapılacak alanlarda toplu olarak bulunmaması için kolluk kuvvetleri tarafından gerekli önlemlerin alınmasına, bu hususun köy/sokak düğünü yapmak üzere izin başvurusunda bulunan vatandaşlara tebliğ edilmesine,

2-Düğün salonları ile kır bahçelerinde yapılan düğünlerin süresinin 3 (üç) saat ile sınırlandırılmasına, 

3- Yukarıda belirtilen söz konusu tedbirlere ve kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. ve Kabahatler Kanununun 32. maddesi gereğince idari para cezası uygulanmasına, konusu suç teşkil eden davranışlarda ise Türk Ceza Kanununun 195 inci maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına;  Oy birliği ile karar verilmiştir." denildi.

Bu haber 1241 defa okunmuştur.