Reklam
Reklam

Karaman’da "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi" ziyarete açıldı

Karaman’da "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi" ziyarete açıldı

Karaman’da
Editor: Murat Özünal
03 Mart 2021 - 12:27

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığınca "Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale" sloganıyla 81 ili dolaşacak olan mobil müze Karaman’a geldi.

Çanakkale Savaşları'ndaki kahramanlıklar ve yaşananların vatandaşlara anlatılması amacıyla Türkiye turuna çıkan tır, 65'inci durağı olan Karaman'da vatandaşlardan ilgi gördü.

Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanında ziyarete açılan tıra vatandaşlar yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alındı.

Çanakkale Savaşları Mobil Müze Projesi Organizasyon Koordinatörü Engin Karataş, yaptığı açıklamada, mobil müzenin 2 Temmuz’da "Al Sancağın Dalgalandığı Her Yerdir Çanakkale" diyerek yola çıktığını ve illeri dolaştığını belirterek, "Müze içerisinde yedi ayrı vitrin bulunmaktadır. Bu vitrinlerde kronolojik olarak Çanakkale savaşları anlatılmaktadır. Bu vitrinlerde savaş eserleri ve görseller bulunmaktadır. Dış ses ile ambiyans bütünlüğü sağlanarak Çanakkale savaşları halkımıza anlatılmaktadır. Pandemi olması sebebiyle bütün önlemlerimizi almış bulunmaktayız. İçeri girerken maske ve ateş ölçümü kontrolümüz yapılmaktadır" dedi. 

Bu haber 549 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum