Reklam
Reklam

Karaman'da bu işyerleri ne zaman değerlendirilecek?

Çok sayıdaki işyerleri hala boş olarak bekletiliyor

Karaman'da bu işyerleri ne zaman değerlendirilecek?

Çok sayıdaki işyerleri hala boş olarak bekletiliyor

Karaman'da bu işyerleri ne zaman değerlendirilecek?
Editor: Murat Özünal
18 Haziran 2019 - 14:34

Karaman Belediyesi tarafından otogar yanında yaptırılan Necmettin Erbakan Parkında yaptırılan ve ‘Yerel Ürünler’ Satış yerleri olarak düşünülen işyerleri parkın 3-4 yıldır hizmet vermesine rağmen hala boş ve işlevsiz duruyor.

Pekçok Karamanlının açılmasını beklediği, özellikle Konya-Mersin-Erğli yol kavşağında bulunan ve Yerel Ürünlerin satışının yapılması beklenen çok sayıdaki işyerleri hala boş olarak bekletiliyor.işyerleri hala boş olarak bekletiliyor.

Birçok yolcunun özellikle Karaman Elması ve özellikle Bisküvi, çikolata, bulgur ve diğer yerel ürünler almak istemelerine rağmen bulamadıklarını belirttikleri ürünlerin bu amaçla yapılan yerin hala niye atıl vaziyette durutulduğu da vatandaşların tepki ve eleştirilerine neden oluyor.

Belediye yetkililerinin hem Belediyeye gelir getirebilecek veya en azından yapılan bu güzel tesisin daha fazla tahrip olmaması adına biran önce parktaki işyerlerini amacına uygun olarak işletilmesini sağlaması bekleniyor.


Bu haber 3526 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • İbrahim C.
  7 ay önce
  İş yerini hizmete açmak ne demek Türk Dili parkında ki çay ocağı ve kafeteryayı bile hizmete açamadık, Temmuz'un ortası oldu. Belediye yetkilisine geçen hafta sorduk önümüzde ki aylarda diyor dalga geçer gibi. Kamil başkanı geçtik, Ertuğrul başkanı bile bu kadar çabuk arayacağım aklıma gelmezdi, hazır tesis, neyi bekliyorsunuz ki ? bu kadar mı yani ?
 • Ali imuvar..
  8 ay önce
  Kus ucmaz kervan gecmez..is ve hizmet icin otogari.bitisigi sart..yikan Kamil efemdi nerdesin.bititdin sehri..