Reklam
Reklam

Karaman'da Barış Pınarı Harekatı'na Destek

Karaman'da herkes "Barış Pınarı Harekatı" için tek yürek oldu

Karaman'da Barış Pınarı Harekatı'na Destek

Karaman'da herkes "Barış Pınarı Harekatı" için tek yürek oldu

Karaman'da Barış Pınarı Harekatı'na Destek
Editor: Murat Özünal
15 Ekim 2019 - 13:14

Karaman Sivil Toplum Platformu üyeleri Cumhuriyet Parkında bir araya gelerek "Barış Pınarı Harekatı"na destek verdi.

Düzenlenen programa çok sayıda vatandaş katıldı.

Karaman Sivil Toplum Platformu Başkanı Yunus Özdemir, yaptığı konuşmada, sözlerine İstiklal Marşının 4'üncü kıtası ile başladı.

Küresel güçlere karşı bir mücadele verildiğininin altını çizen Özdemir; "Bizler Suriye'de küresel emperyalist güçlerin kucağındaki terör yapılanmalarına karşı bir mücadele veriyoruz. Allahın izniyle bu harekatla adı PKK, YPG, PYD , DAEŞ, İŞİD ne kadar kukla varsa hepsini kökünden kazıyacağız. Hatta öyle kazıyacağız ki Allahın izniyle bir daha alfabede harf dahi bulamayacaklar. Fıratın Doğusu ve batısı bütün teröristlerden ve maşalardan temizlenecek Allahın izniyle.

Sosyal medyadaki algı operasyonlarına da asla izin vermeyeceğiz. Bizler bütün Türkiye olarak , Karaman olarak askerimizin yanındayız. Bütün dünyadaki ümmetin duyarlı Müslümanları ve mağdur insanları da bizim yanımızda evvel Allah, duaları bizimle, bunu çok iyi biliyoruz. Aklını, beynini kiraya vermiş, zihni uşaklaşmış insanlara ve kuruluşlara diyeceğimiz çok şey var aslında ama şimdi yeri değil. Kinleri ve öfkeleri içerisinde geberip gitsinler diyoruz. Onların sosyal medyadaki algı operasyonlarına da millet olarak asla izin vermeyeceğiz.

Rabbim Barış Pınarı Harekatındaki askerimizi muvaffak eylesin.. Ayaklarına taş değdirmesin, atışlarını isabet ettirsin. Vema rameyte iz rameyte velakiinellahe rama ayetinin sırrına erdirsin… Mehmetçiğimizi, polisimizi bütün güvenlik güçlerimizi korusun, muzaffer eylesin… Yöneticilerimize kolaylıklar versin, her zaman doğru kararlar alabilmelerini nasip etsin. Milletimize sabır ve metanet versin… Şehitlerimize rahmet, gazilerimize acil şifalar ihsan eylesin, şehitlerimizin mekanlarını cennet makamlarını âli eylesin, milletimize ve ailelerine sabrı cemil ihsan eylesin" dedi.

Özdemir'in açıklamasının ardından Külahçılar Camii İmam Hatibi Mehmet Şükrü Özdemir tarafından Fetih Suresi okundu ardından, Eğitime Destek Platformu Başkanı Tevfik Baran tarafından askerler için dua edildi.

Bu haber 852 defa okunmuştur.