Reklam
Reklam
Reklam

KARAMAN’DA 3 BOYUTLU YAZICI ÜRETİMİ BAŞLADI

KARAMAN’DA 3 BOYUTLU YAZICI ÜRETİMİ BAŞLADI

KARAMAN’DA 3 BOYUTLU YAZICI ÜRETİMİ BAŞLADI
Editor: Uyanış Haber Merkezi
16 Nisan 2018 - 15:02

Sanayi devrimi Endüstri 4.0 ile birlikte, gittikçe önem kazanan 3 boyutlu yazıcıların, AR-GE departmanlarının yanı sıra medikal, eğitim, sanat dallarında da kullanımı artmaya başlamıştır. Bu yazıcı ile; mimari işler yapıyorsanız maketlerinizi üretebilecek, endüstriyel tasarımcı iseniz projelerinizin hızlı bir şekilde prototipini oluşturabileceksiniz. Hobi sahipleri ise kişiye özel aksesuarları, takı tasarımlarını, cep telefonu kılıflarını, hediyelik eşyaları; uçak, araba, gemi maketi gibi modelleri evlerinde kolayca üretebilecekler.

Katmanlı üretim prensibi sayesinde, istenilen her şeyi üretme imkanı sağlayan bu yazıcılar; genç, yaşlı bütün mucitlerin kağıt üzerinde ya da kafasında kurguladığı projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olacak.

Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde, 2017 Haziran’da kurulan Arendi İnovasyon’un kurucusu Erşah Akgül; “Yaptığımız çalışmalar sonucunda; profesyonel, masaüstü 3 boyutlu yazıcı ürettik. Kendi markamız ve kendi üretimimiz olan bu modelleri satışa sunmuş bulunmaktayız. Ev, ofis ya da okullarda rahatlıkla kullanabileceğiniz, kolay kullanımı ile sorunsuz baskı alabileceğiniz bu model, çoğunlukla eğitim kurumları (okullar vb.) tarafından yoğun talep görmektedir. Biz de, her okulda en az bir adet 3 boyutlu yazıcı olmasını ve bu yazıcılar sayesinde öğrencilerin hayallerindeki projelerini hayata geçirebilmelerini istiyoruz.

Son günlerde eğitim dünyasında oldukça gündemde olan STEM eğitimi ile ilgili olarak mevcut akademik çalışmalarımız vardır. Öte yandan, ürünlerimizi geliştirebilmek adına, akademik çalışmalarımıza da devam etmekteyiz. Sürekli gelişen teknolojiye, öğrencilerin ayak uydurabilmesi ve 21. Yüzyıl becerileri kazandırılabilmesi için, STEM eğitimleri ile eğitim ve öğretimin desteklenmesinden yanayız. Bu konuda, değerli akademisyenlerle istişare ederek hazırladığımız,  “3 boyutlu yazıcı ile STEM eğitimi uygulamaları” programını çeşitli organizasyonlar içerisinde öğrencilerle buluşturmaktayız. Katıldığımız etkinliklerde uyguladığımız beceri atölyelerine, Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin ilgi alakası bizi çok memnun etmektedir.” açıklamalarını yaptı.

Haber: Yasemin KÜÇÜKCİCİBIYIK

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum