Reklam
Reklam

Karaman'da 22 Hafız için İcazet Merasimi düzenlendi

Karaman'da Hafızlık İcazet Merasimi yapıldı

Karaman'da 22 Hafız için İcazet Merasimi düzenlendi

Karaman'da Hafızlık İcazet Merasimi yapıldı

Karaman'da 22 Hafız için İcazet Merasimi düzenlendi
Editor: Murat Özünal
15 Ekim 2019 - 11:52

Karaman İl Müftülüğü'ne bağlı Zenbilli Ali Efendi Kur'an Kursunda hafız olan 22 öğrenci için hafızlık icazet merasimi yapıldı.

Lütfi Elvan Kongre Merkezi'nde düzenlenen törene Karaman Valisi Fahri Meral, İl Müftüsü Muhammet Lutfi Ketenci, AK Parti İl Başkanı Abidin Çağlayan, daire müdürleri ile davetliler katıldı.

Okunan Kur'an-ı Kerim'in ardından Kur'an Kursunu tanıtan slayt gösterisi izlendi.

Törende konuşan İl Müftüsü Ketenci, “Barış Pınarı Harekatındaki askerlerimize Allah’tan yardımlar dilerim. Zenbilli Kur’an Kursumuz 1999-2000 yıllardan sonra eğitim öğretime başlayıp 151 yatak kapasiteli 16 derslikten oluşuyor. Şuan 5 sınıfta hafızlık 5 sınıfta da Kur’an-ı Kerim’i yüzünden okuma dersi veriliyor. Rabbim sayılarını çoğaltsın. Hafızlarım sizleri tebrik ediyorum. Sizler Kur’an-ı ezberlediniz hafız oldunuz. Yürüyen, canlı Kur’an oldunuz, ailelerinizi anne ve babalarınızı bu açıdan da tebrik ediyorum. Hocalarınıza emeği geçenlere teşekkürü bir borç biliyorum. Din eğitimi olmadan din hizmeti olamayacağını bilmemiz lazım. Kur’an Kurslarımızı çok iyi bir şekilde değerlendirmemiz lazım. Kurslarımızda ve camilerimizdeki imkanlar çok fazla. Bu imkanların devam etmesi için çalışarak şükretmemiz gerekiyor” dedi. 

Yapılan konuşmaların ardından hafızlığını tamamlayan 22 öğrenciye belgeleri ve hediyeleri Vali Meral ve İl Müftüsü Ketenci tarafından verildi.

Bu haber 787 defa okunmuştur.