Reklam
Reklam

Karaman'da 15 Temmuz şehitleri sancak koşusu düzenlendi

Karaman'da 15 Temmuz şehitleri sancak koşusu düzenlendi

Karaman'da 15 Temmuz şehitleri sancak koşusu düzenlendi
Editor: Murat Özünal
16 Temmuz 2021 - 18:24

Karaman’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma etkinlikleri kapsamında “15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusu” düzenlendi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından şehitlerin anısını nesilden nesile aktarmak için her yıl düzenli olarak yapılması planlanan "Sancak Koşusu" Karaman’da da 25 sporcunun katılımı ile gerçekleşti.

Her yıl düzenli olarak yapılması planlanan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Sancak Koşusu renkli görüntülere sahne olurken, koşuda vatandaşlarda sancağı taşıyan sporculara alkış ve bayraklarla eşlik ederek, o anları cep telefonlarına kaydettiler. Sosyal mesafe kurallarına ön planda olduğu koşuda sporcular ayrıca milli birlik ve mücadele mesajı verdi.

Tren Garı önünden sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek başlayan koşu, sporculardan Ahmet Veli Büyükalpelli’nin Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda Karaman Valisi Mehmet Alpaslan Işık’a sancağı teslim etmesinin ardından sona erdi.

Koşu sonrasında düzenlenen ödül töreninde ise protokol tarafından 15 Temmuz Şehitleri Sancak Koşusuna katılan sporculara katılım belgeleri verildi.

Bu haber 576 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum