Reklam
Reklam

Karaman'a yeni cezaevi yapılacak

Karaman'a yeni cezaevi yapılacak

Karaman'a yeni cezaevi yapılacak
Editor: Murat Özünal
12 Ekim 2020 - 18:20

AK Parti Karaman Milletvekilleri Selman Oğuzhan Eser ve Recep Şeker, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ü makamında ziyaret etti.

Milletvekili Eser, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Milletvekilimiz Dr. Recep Şeker ile birlikte Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül'ü ziyaret ettik. Şehrimize yapılması planlanan yeni cezaevi ve denetimli serbestlik bürosunun projelendirilmesi ve yatırım programına alınması ile adliyemizin personel ihtiyacı husularını görüştük.

Avukat meslektaşlarımızın ağır vergi yükümlülüğü başta olmak üzere avukatlık faaliyetlerini yürütürken karşılaştıkları sorunlarını ilettik. 

Ayrıca adli kolluğun ve mahkemelerin iş yükünü hafifletebilmek için suçlulukla mücadelede şehrimizde alınabilecek önlemler noktasında fikir alışverişinde bulunduk. 

Avukatlık ile Arabuluculuk mesleğine değinerek; birbirinden tamamen farklı  bu iki meslek dalının bir arada yürütülmesinin sakıncalarını belirtip, ayrı meslek faaliyeti olarak yürütülmesi gerektiği hususunda fikrinizi paylaştık.

Avukat meslektaşlarımızın UYAP ekranında adli yardım talepli dava açabilme ve soruşturma aşamasındaki itirazları yapabilme izninin verilmesini talep ettik.

Sayın bakanımıza göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ederiz." dedi. 

Bu haber 3481 defa okunmuştur.