Reklam
Reklam

Karaman'a serin ve yağışlı hava geliyor!

Karaman'a serin ve yağışlı hava geliyor!

Karaman'a serin ve yağışlı hava geliyor!
Editor: Necati Ermiş
01 Haziran 2020 - 10:30

Karaman Valiliğinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Meteoroloji Genel Müdürlüğü 8. Bölge Müdürlüğünden gelen bilgiler doğrultusunda Bölgemizin (Konya, Karaman, Aksaray ve Niğde) bu gece saatlerinden itibaren yeni bir serin ve yağışlı sistemin etkisi altına gireceği tahmin ediliyor. Hafta ortasına kadar görülecek yağışların sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

Yağışlı sistemin aralıklarla Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri bölgemizde etkili olmaya devam edeceği ve Perşembe (04.06.2020) gününden itibaren bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının Perşembe gününe kadar normalleri civarında seyredeceği ancak; Cuma gününden itibaren bölge genelinde hissedilir derecede artacağı ve mevsim normalleri üzerine yükseleceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; yarın (Pazartesi) bölge genelinde, Salı günü ise Konya’nın güneydoğusu ile Karaman, Aksaray ve Niğde çevrelerinde güney ve güneybatı (lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor." denildi.

Başlama-Bitiş Zamanı

31.05.2020  16:30  -  04.06.2020  12:00

 

Bu haber 1814 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum