Reklam
  • Reklam
KALBİNDEN BIÇAKLANAN ŞAHIS ERKEN MÜDAHALE SONUCU HAYATA TUTUNDU
Reklam

KALBİNDEN BIÇAKLANAN ŞAHIS ERKEN MÜDAHALE SONUCU HAYATA TUTUNDU

Geçtiğimiz hafta kalbinden bıçaklanarak Karaman Devlet Hastanesine kaldırılan bir kişinin, Hastane Doktorlarının müdahalesi sonucu sağlığına kavuşturuldu.

16 Mart 2018 - 15:26

Karaman Devlet Hastanesinden konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi;
“Bir hafta önce kalbinden bıçakla yaralanan hasta tedavi sonrası şifa ile taburcu edilmesi planlanıyor. Başarılı bir şekilde tedavi edilen hastanın pirimer doktoru Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Osman Yaşar IŞIKLI;
“Kalp yaralanmalarında hızlı tanı ve tedavi mortaliteyi önlemektedir. Kalbinden yaralanan hastalar genellikle hastaneye transfer esnasında kaybedilmektedir. Hastanın klinik durumu; yaralanmanın şekline, hastaneye ulaşım süresine, ameliyata alınana kadar geçen süreye, ek yaralanma olup olmamasına ve kardiyak tamponadın (kalbe olan baskının) olup olmamasına göre değişiklik gösterebilir. Hastaneye ulaşan ve hemen tanı konup zamanında operasyona alınan hastaların %74’ü hayatta kalabilmektedir. Delici kalp yaralanmalarında kardiyak arrest (kalp durması) gelişen ve acil müdahale edilen olgularda mortalite % 54-94 oranında iken, arrest gelişmeden müdahale edilen olgularda bu oran %13.5-40 arasındadır. İ.T isimli 48 yaşındaki hastamızın başvuru anında hemodinamisinin (tansiyon ,nabız) stabil olması hayatta kalma şansını artırdı .
Göğüs Cerrahisinden Dr. Süleyman Ceyhan ve Anestezi ekibinden Dr. Muhammed Korkusuz destekleri ile 1 hafta önce Cuma gecesi acil ameliyata aldığımız hastayı şu anda taburcu etme aşamasına geldik .Ameliyatta ve hasta takibinde emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.
Haber: Yasemin KÜÇÜKCİCİBIYIK


 

Bu haber 2769 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
4. TOKİ’DE KORKUTAN PATLAMA
4. TOKİ’DE KORKUTAN PATLAMA
TREN SEFER SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ
TREN SEFER SAATLERİ YENİDEN DÜZENLENDİ