Reklam
Reklam

Geleceğin Ahileri Avrupa'ya Gidiyor

Geleceğin Ahileri Avrupa'ya Gidiyor

Geleceğin Ahileri Avrupa'ya Gidiyor
Editor: Murat Özünal
10 Ocak 2020 - 14:30

Karaman Mesleki Eğitim Merkezi'nin hazırlamış olduğu ve Ulusal Ajans tarafından desteklenen "İşbaşı Eğimimi Avrupa'da Yapıyorum" projesi kapsamında öğrenciler Avrupa'ya gidecek.

Proje kapsamında Polisevinde program düzenlendi. Toplantıya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Ali İyibaş, Karaman Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Fatma Arı, Müdür Yardımcısı Oktay Adacık, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Serin, Karaman Madeni Tornacılar ve Kaynakçılar Oto Motor ve Benzeri Tamirciler Odası Başkanı Cemal Özbay, Proje yürütücüsü Bülent Han, İngilizce Öğretmeni Hürriyet Öcal, odanın yönetim kurulu üyeleri ile çıraklar katıldı. 

Burada konuşan Proje yürütücüsü Bülent Han, 27 öğrencinin projeden yararlanacağını, iki grup halinde öğrencilerin Avrupa'ya gideceğini aktardı.

Han, "12 Ocak ve 27 Ocak arasında öğrencilerimiz iki bölüm halinde yurtdışına gidecek. Bu hafta sonu bir seyehatimiz söz konusu. Gençlerimiz meslek alanlarında ve dallarında Avusturya'nın başkenti Viyana şehrinde tespit etmiş olduğumuz işyerinde meslekleriyle ilgili oradaki farklı çalışmaları görüp inceleyecekler ve o çalışmalara katılacaklar. Burada da kazanım olarak gördüğümüz mesleki yetkinliklerinin farklılaşması, gelişmesi ve değişmesini sağlayacağını umut ediyoruz. Seçtiğimiz gençlerde de bu enerjiyi bulduğumuz gençleri seçtik." diye konuştu. 

Karaman Madeni Tornacılar ve Kaynakçılar Oto Motor ve Benzeri Tamirciler Odası Başkanı Cemal Özbay ise projeye destek veren herkese teşekkür ederek, "Ben 1982 yılında sanayiye başladım. Sizler gibi bizde ustaların yanında çalıştık. Bizlerde sizler gibi çıkarkken ustaların yanlarında işe başladık ahi ocağında başladık. Bizim zamanımızda sizdeki imkanlar yoktu. Sizlerin okumuş olduğu okul güçlendirilmiş durumda. Biz barakalarda okuduk. Çıraklık dönemimizi Sanayi Camisi yanında bulunan barakalarda okuduk. Biz oralardan bu zamanlara geldik. Bu aşamada bu projeye destek veren emeği geçen bütün hocalarıma, esnaflarımız adına teşekkür ediyorum. Geleceğin ahileri sizlersiniz. Karaman sizlerle gurur duyacak. Sizlerde geldiğinizde buradaki diğer öğrenci arkadaşlarımıza örnek olacaksınız. Gezdiğiniz yerleri çalışmaları anlatacaksınız. Karaman için inşallah hayırlı olur" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından ingilizce kursunu tamamlayan çıraklara belgeleri verildi. 

Bu haber 627 defa okunmuştur.