Reklam
Reklam

Futbolda Kar Tatili

Futbolda Kar Tatili

Futbolda Kar Tatili
Editor: Murat Özünal
09 Ocak 2020 - 13:28

2019-2020 futbol sezonunda ligin ikinci yarısının 5 Ocak 2020’de başlayacağı bildirilmişti ancak, kar yağışı nedeniyle ertelendiği açıklandı. 

 Kar yağısının etkisini gösterdiği mevsim şartları, özellikle Taşeli bölgesinde sahaların karla kaplanmasına neden oldu. TFF il Temsilciliği 5 Ocak 2020’de başlayacak olan amatör lig maçlarını bir hafta ileriye erteledi. 

2 Ocak’ta başlayan transfer sezonu takımların takviye oyuncu alması için de fazladan bir hafta zaman kazanmalarını sağlıyor. Konuyla ilgili açıklama yapan TFF Karaman Temsilcisi Ferhat Koç; "Tertip komitemizde aldığımız karar ile 5 Ocak’ta başlayacak olan ikinci devre maçlarımızı bir hafta sonrasına yani 12 Ocak Pazar gününe erteledik. Bu yıl amatör ligimiz daha çekişmeli oldu. İki grupta 14 takımın mücadele ettiği ligimizde birinci devre sonunda en son sırada bulunan takımlarımızın bile şampiyonluk şansı bulunuyor. Böylelikle sezon sonuna kadar mücadele sürüyor. Bununla birlikte bu sezon U19 ve alt liglerimizin de çekişmeli süreceğini düşünüyoruz. Futbol severlerin maçlara gelerek gençlerimize destek vermesini temenni ediyor, bütün takımlarımıza Başarlar diliyorum" dedi. 

İki grupta 14 takımın mücadele ettiği Karaman Amatör liginin ilk devresi 15 Aralıkta sona ermişti. Puan sıralamasında ilk ikiyi alan takımlar play off grubunda tek devre usulü grup maçları oynayacaklar. 

Play off grubunu lider tamamlayan takım 2019-2020 Sezonu Karaman Amatör Lig şampiyonu olarak ilimizi Bölgesel Amatör Ligde temsil etmeye hak kazanacak.

Bu haber 662 defa okunmuştur.