Reklam
Reklam

Engellilere satranç hakemlik kokartı verildi

Engelli vatandaşlara Satranç Hakemlik Kokartı verildi.

Engellilere satranç hakemlik kokartı verildi

Engelli vatandaşlara Satranç Hakemlik Kokartı verildi.

Engellilere satranç hakemlik kokartı verildi
Editor: Murat Özünal
14 Mart 2019 - 10:16

Türkiye’de bir ilk gerçekleşerek, Karaman’da engelli vatandaşlara Satranç Hakemlik Kokartı verildi. 

Karaman Kent Konseyi, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Karaman Satranç İl Temsilciliğinin ortaklaşa düzenlediği engelliler için Türkiye’de bir ilk olarak satranç hakemlik kokart belgeleri Engelli Dinlenme evinde törenle engellilere verildi.

Törene, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, Gençlik Spor il Müdürü Ali Osman Bebek, Satranç İl Temsilcisi Mustafa Eroğlu ve davetliler katıldı.

Törende Konuşan Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven; “Öncelikle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin verdiği mutlulukla bugün engelli vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel alanda başarılılarına tanık olmaktayız. Bizler engelli vatandaşlarımızın her alanda başarılı olacaklarını inanan bir toplumuz bunun verdiği güvenle birlikle Kent Konseyimizin Engelli Meclisi’ni bu zamana kadar olan projeleri, halkımız ve halkımızın temsilcileri tarafından takdir ile karşılanmaktadır. Bugün engelli vatandaşlarımızın satranç branşında hakemlik kokartlarının teslim edilmesi üzerine toplandık. Bu projemizde beraber yol aldığımız Gençlik Spor il Müdürü Ali Osman Bebek, Satranç İl Temsilcisi Mustafa Eroğlu, Engelli Başkan vekili Özlem Attar’a desteklerinden ve projelerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim. Bir önemli teşekkürü ise engelli vatandaşlarımıza borçluyuz çünkü onların elde ettiği başarılar çok önemlidir. Satranç branşında hakemlik kokartına sahip olan engelli vatandaşlarımızı kutluyor başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından engelli vatandaşlara satranç hakemlik kokart belgeleri verildi. 


Bu haber 369 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum