Reklam
Reklam

En çok ilgi çeken ürün divle peyniri oldu

KTSO coğrafi işaretli ürünlerini sergiledi

En çok ilgi çeken ürün divle peyniri oldu

KTSO coğrafi işaretli ürünlerini sergiledi

En çok ilgi çeken ürün divle peyniri oldu
Editor: Murat Özünal
02 Mayıs 2019 - 19:12

Karaman Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO), TOBB 75. Genel kurul yöresel ürünler standında coğrafi işaretli ürünlerini sergiledi.  

Türkiye Odalar ve Borsalar birliği 75. Genel kurulu geniş katılımla gerçekleşti.  

KTSO'dan yapılan açıklamada, Genel kurula odamızı temsilen Meclis başkanı Ahmet Çelik, Yönetim kurulu başkanı Mustafa Gökhan Alkan, Genel kurul delegeleri Süleyman Ünüvar, Mehmet Ali Tankişi, Ahmet Bozoğlu, Mehmet Erman Koyuncu, TOBB İl Kadın Girişimciler kurulu Başkanı Ahsen Toktay,   TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Emre Öztoprak ve Genel sekreter Ayşegül Koçak katıldı. 

Türkiye Odalar ve Borsalar birliğimizin gerçekleştirmiş olduğu 75.  Genel kurul kapsamında coğrafi işaret aldığımız Karaman divle obruğu tulum peyniri ve coğrafi işaret başvurusu yaptığımız taş değirmen bulgurunun tanıtımı odamız tarafından yapıldı.  

Genel kurul etkinliğinde ilginin büyük olduğu stantlarda en çok ilgi çeken ürün divle obruğu tulum peynirimiz oldu. Türk bulgurunun geleneksel ve yenilikçi lezzetlerini tanıtan duru bulgur katılımcılardan tam not aldı. Katılımcıların büyük ilgisi ile karşılaştığımız odamız standında katılımcılara sebzeli ve dolamanlı bulgur pilavı ikram edildi. Duru bulgur standında gerçekleştirdiği tadım çalışmasıyla büyük beğeni topladı emekleri ve katkılarından dolayı duru bulgur ailesine teşekkür ediyoruz" denildi.

Bu haber 613 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum