Reklam
Reklam

Eğitim öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı

Eğitim Öğretim değerlendirme toplantısı Vali Meral başkanlığında gerçekleştirildi.

Eğitim öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı

Eğitim Öğretim değerlendirme toplantısı Vali Meral başkanlığında gerçekleştirildi.

Eğitim öğretim değerlendirme toplantısı yapıldı
Editor: Necati Ermiş
08 Ağustos 2019 - 09:21

07 Ağustos 2019 Çarşamba günü İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleştirilen toplantıya; Vali Fahri Meral’in yanı sıra İlçe Kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Kurt ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı. 

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının genel değerlendirmesi ile başlayan toplantıda 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılına ilişkin il merkezi ve ilçelerde yürütülen hazırlıklara yönelik bilgilendirmeler yapıldı.

“Eğitim vazgeçilmez önceliğimizdir” 

Lise ve yüksek öğretim kurumlarına öğrenci yerleştirme amacıyla gerçekleştirilen merkezi sınav sonuçlarının üç yıllık istatistiklerini de ele alan Vali Fahri Meral, ilimiz ve ülke geleceği bakımından eğitimin en öncelikli mesele olduğunun altını çizdi. Karaman’ın bina ve eğitim imkânları bakımında iyi durumda olduğunu söyleyen Vali Meral, “Eğitim vazgeçilmez önceliğimizdir. Devletin tüm yatırımları ve gelişmeler eğitimde sağladığımız başarı nispetinde gerçeğe dönüşecek. İlimiz okul güvenliği ve disiplin olayları bakımından iyi bir konumda. Bu sebeple niteliği artırmaya yönelik adımlarla her geçen gün bir önceki yıldan, bir önceki aydan daha iyi durumda olmak zorundayız.” dedi. 

“Vali Meral, Okuma Etkinlikleri ve Projelerin Yapılması Talimatını Verdi”

İlçe kaymakamlarından ilçelerin eğitim öğretim çalışmalarıyla ilgili bilgiler alan Vali Fahri Meral, Karaman’ın sahip olduğu imkânlar nispetinde daha iyi bir yerde olması gerektiğini ifade ederek “Bir öğretmen isterse binlerce insanın hayatını değiştirebilir. Onun için eğitim ortak noktasında buluşan okul yöneticilerinden öğretmenlere, okul aile birliklerinden velilere tüm paydaşların kuvvetli bir iletişim bağı kurmaları çok önemli. Kendine, ailesine, yaşadığı çevre ve ülke insanına fayda sağlayan mutlu ve bilinçli öğrenciler için toplum olarak adımlar atmalıyız. Bu sebeple gelecek dönem, tüm ilçelerimizde yetkililerimizin okuma etkinliklerine ve projelere ağırlık vermelerini istiyorum.” dedi.

Toplantıda, İlçe Kaymakamları ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri tarafından ilçelerde eğitim sorunlarıyla ilgili olarak sunumlar ve değerlendirmeler yapıldı. 2019-2020 eğitim öğretim yılı hazırlıklarının 7 Ağustos 2019 tarihinden itibaren başlanarak gerekli çalışmaların yapılması ve düzenli aralıklarla toplantıların yapılmasına karar verildi.

Bu haber 644 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum