Reklam
Reklam

Dondurulmuş Gıda Tesisi Ön Fizibilite Raporu hazırlanması konulu proje tamamlandı

Dondurulmuş Gıda Tesisi Ön Fizibilite Raporu hazırlanması konulu proje tamamlandı

Dondurulmuş Gıda Tesisi Ön Fizibilite Raporu hazırlanması konulu proje tamamlandı
Editor: Murat Özünal
28 Temmuz 2021 - 16:55

MEVKA 2020 yılı Teknik Destek kapsamında, Karaman Ticaret Borsası tarafından hazırlanmış olan Karaman’da kurulması öngörülen ‘’Dondurulmuş Gıda Tesisi Ön Fizibilite Raporu hazırlanması’’ konulu projemiz tamamlandı.

Karaman Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Çavaş proje ile ilgili yaptığı açıklamada, ’Bu projenin bölgemizde bulunan gıda işletmelerinin ürünlerine katma değer sağlayacağına, ihracat rakamlarını arttıracağına inandığımız için bu projeyi hazırladık. Dondurulmuş Gıda tesisinin İlde kurulumu esnasında ve faaliyete geçtikten sonra sağlayacağı iş olanakları Karaman’daki iş gücü oranını olumlu yönde etkileyecektir. İlde var olan bu sorunlara çözüm getirmek projenin gerekçeleri arasında yer almaktadır. Bu durum bölgenin sosyo-ekonomik anlamda kalkınmasını sağlamanın yanı sıra Ülke ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Projenin temel gerekçelerinden bir diğeri ise Karaman’ın gelişip kalkınmasını sağlamaktır. Karaman yatırım potansiyeli oldukça yüksek bir İl’dir. Bölgenin yatırım imkanları bakımından girişimcilerin ilgisini çekmesini sağlamak projenin temel hedefleri arasında yer almaktadır. Ayrıca bu projede yatırım olanaklarını değerlendirilerek Karaman’a ivme kazandırmak hedeflenmektedir. Karaman için hayırlı olmasını diliyorum’ ’dedi. 

Dondurulmuş Gıda Tesisi projesi siz yatırımcılarımızın bilgisine sunulmuştur. Konu ile ilgili bilgi sahibi olmak ve yatırımda bulunmak isteyenler,http://www.karamantb.org.tr/medya/27-07-2021_09-24_1627367063.pdf adresinden Dondurulmuş Gıda Tesisi Ön Fizibilite Raporuna ulaşabilirler.

Bu haber 608 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum