Reklam
Reklam

Diş Hekimliği Fakültesi eğitim öğretime başlıyor

Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi, Öğrencilerle Buluşuyor

Diş Hekimliği Fakültesi eğitim öğretime başlıyor

Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi, Öğrencilerle Buluşuyor

Diş Hekimliği Fakültesi eğitim öğretime başlıyor
Editor: Murat Özünal
16 Haziran 2020 - 22:30

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesine öğrenci alınacak.

Binası Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı tarafından yaptırılan fakülteye, KMÜ Rektörlüğünün teklifi ve Yükseköğretim  Genel  Kurulunun kararıyla 60 öğrenci alınması onaylandı.

5 Aralık 2018 tarihli Resmî Gazete'de yayımlanarak kurulması kararlaştırılan ve yaklaşık bir yıl önce temeli atılan fakülte, 2020-2021 dönemi itibariyle öğrencilerle buluşarak eğitim-öğretime başlayacak.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi bünyesinde, geçen yıl eğitim-öğretime başlayan Tıp Fakültesinin ardından Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesinin de faaliyete geçmesinin son derece sevindirici olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Mehmet Akgül, "Bölgemizin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda üniversitemizi özellikle dil, gıda, tarım ve enerji alanlarının yanı sıra sağlık alanında da güçlendirmeye çalışıyoruz. Son zamanlarda küresel ölçekte yaşadığımız salgın da ülke olarak sağlık sektöründe ne kadar güçlü olduğumuzu ve güven verdiğimizi bir kez daha gösterdi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi olarak devletimizin desteği, milletimizin güveni ve hayırseverlerimizin yardımıyla akademik altyapımızı geliştirmeye ve yeni akademik birimler açmaya devam ediyoruz." dedi.

Rektör Akgül, Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesine öğrenci kabulünün adaylar için yeni bir alternatif fırsat olduğu kadar, üniversite akademik personeli açısından da heyecan verici bir gelişme olduğunu belirterek “Fakültemizin açılmasında emeği olan başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Sayın Lütfi Elvan’a, Milletvekillerimize, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç’a, tüm devlet yetkililerimiz ile Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın M. Sonay Gürgen’e şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

“HEM HOCALARIMIZ HEM ÖĞRENCİLERİMİZ İLİMİZE HAYIRLI OLSUN”

AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker ise açıklamasında, “Karaman Devlet Hastanemiz, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Tıp Fakültemiz ile aynı hastane binasını kullanma anlaşmasını imzalamıştık, bu sebeple ismi Karaman Eğitim Araştırma Hastanesi oldu. Geçen sene ilk öğrencilerimiz olan 30 Tane Tıp Fakültesi Öğrencimiz Geçici olarak Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitime başlamıştı, bu sene birinci sınıfı bitirdiler.

Şimdi ise Ahmet Keleşoğlu Vakfının yapmış olduğu Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Diş Hekimliği Fakültesi binamız İnşallah Ağustos ayı gibi bitiyor ve YÖK Başkanlığının bugünkü yazısı ile Diş Hekimliği Fakültemize bu sene 60 öğrenci alacağımızın izni çıkmıştır. Diş Hekimliği Hoca kadromuzu tamamlıyoruz. Hem Hocalarımız hem öğrencilerimiz İlimize Hayırlı olsun” dedi. 

Bu haber 1598 defa okunmuştur.