Reklam
Reklam

Devlet Hastanesi, Karaman’ın Kalite Standartları En Yüksek Olan Hastanesi

Devlet Hastanesi, Karaman’ın Kalite Standartları En Yüksek Olan Hastanesi

Devlet Hastanesi, Karaman’ın Kalite Standartları En Yüksek Olan Hastanesi
Editor: Murat Özünal
30 Ocak 2020 - 13:56

Karaman Devlet Hastanesi’nde 20 Ocak 2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı, Sağlıkta Kalite Değerlendirme Ekibi tarafından (SKS) sağlıkta kalite standartları değerlendirmesi soncuna göre, Karaman’ın Kalite Standartları en yüksek olan hastanesi olduğu açıklandı.

Konu ile ilgili Karaman Devlet Hastanesi Başhekimliği’nden yapılan açıklamada; “Hastanemizde 20 Ocak 2020 tarihinde Bakanlığımız Sağlıkta Verimlilik Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı, Sağlıkta Kalite Değerlendirme Ekibi tarafından (SKS) sağlıkta kalite standartları değerlendirmesi gerçekleştirilmiştir. 

Hastanemiz hizmete açıldığı günden bugüne kaliteli sağlık hizmeti sunumunun sağlanması adına hasta ve çalışan güvenliği başta olmak üzere verimlilik, etkililik, etkinlik, süreklilik ve zamanlılık, hasta ve çalışan memnuniyetlerini esas alan standartların uygulandığı sağlıkta kalite standartları değerlendirmesi sonucunda hastanemiz bir önceki sene almış olduğu puanın da üzerine çıkarak Karaman’ın Kalite Standartları en yüksek olan hastanesi olmuştur.

Hastane İdaresi olarak sağlık hizmeti sunumunda nasıl daha iyi hizmet veririz, hasta ve çalışan memnuniyetini nasıl artırabiliriz diye sürekli çalışmalar yapıyoruz. Hasta ve çalışan odaklı olarak gelişmeye devam ediyoruz. Hasta sayısı, yatak sayısı ve yapılan ameliyat sayılarında yaşanan artış insanların hastanemizi tercih ettiğini gösteriyor. Kalite odaklı çalışıyoruz ve çalışan memnuniyetini dikkate alarak hizmet içi eğitimler, toplantılar düzenliyoruz. Bu minvalde hasta ve çalışan güvenliği standartları başta olmak üzere hastanemiz sağlık hizmeti sunum kalitesi standartları yerinde görülerek değerlendirilmiştir. Hastane Yönetimi ve çalışanlarımızın ekip ruhuyla, büyük özveriyle katkı sağladıkları kalite çalışmaları yerinde değerlendirmesi başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Tüm personelimizin özverili çalışmalarının yansıması olarak hastanemizin aldığı bu puan hepimizi memnun etmiştir. Bundan sonraki hedefimiz daha kaliteli sağlık hizmeti vererek çalışmalarımıza devam etmektir. Hastanelerimizde sağlık hizmetlerini, kalite standartları çerçevesinde ve özenle sunan tüm çalışanlarımıza Baştabipliğimiz adına katkılarından dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.” denildi.


Bu haber 3132 defa okunmuştur.