Reklam
Reklam

Demir; "Güneş Enerji Sistemlerine Talep Her Geçen Gün Artmaktadır"

Karamanlı Elektrik Mühendisi H.Semih Demir açıklamada bulundu

Demir; "Güneş Enerji Sistemlerine Talep Her Geçen Gün Artmaktadır"

Karamanlı Elektrik Mühendisi H.Semih Demir açıklamada bulundu

Demir;
Editor: Murat Özünal
04 Şubat 2020 - 13:55

Yenilenebilir Enerji’nin revaçta olduğu günümüzde ve özellikle artan elektrik fiyatları nedeni ile işletmeler başta olmak üzere pek çok vatandaş Elektrik masrafına çözüm bulmak için Güneş Enerjisine yöneliyor.

Hatta pek çok vatanda ta evlerinde kullandıkları elektrik için bile Güneş Enerjisinden yararlanmak için çareler arıyor.

İşte henüz Karaman’da pek bilinmeyen ancak vatandaşın arayışta olduğu Güneş Enerjisi ile ilgili Karamanlı Elektrik Mühendisi H.Semih Demir’e konu ile ilgili halkımızı bilgilendirmek üzere bilgi istedik.

Demir konu ile ilgili şöyle dedi; “2019 Yılında gelen elektrik zamlarıyla birlikte Güneş enerji sistemlerinin amortisman süreleri kısalmış oldu. Artan elektrik fiyatlarıyla birlikte Güneş Enerji sistemlerine talep her geçen gün artmaktadır. İşletmeler için elektrik maliyetlerinin göz ardı edilemeyecek şekilde yükselmesi ile Güneş enerji sistemleri çevreci ve güvenli çözüm yöntemlerinden biri olarak İşletmecilerin dikkatini çekmektedir.

Her ne kadar artan elektrik fiyatlarıyla birlikte GES’lere talep artsa da kapasite durumu yatırımlara engel olabilmektedir.  Bu sebeple bazı durumlar harici arazi tipi GES yatırımlarına izin verilmeyen bu günlerde, arazi yatırımı yapmaya karar veren kesimin, aynı pişmanlığı Çatı Üzeri GES’lerde de yaşanmaması için bir an önce projelerini hazırlamalarını tavsiye ederim. 

Eğer uzun soluklu iş yapmayı planlayan bir işletme iseniz GES ile mutlaka tanışacağınıza eminim. Düşen panel fiyatlarıyla birlikte kısalan amortisman süreleri ve artan elektrik maliyeti ister istemez yüzünüzü Güneşe çevirecektir. Saygılarımla.”

Konu ile ilgili daha geniş bilgi almak isteyenler DEPS Mühendislik’e, 0546 828 1992 nolu telefon ile veya [email protected] sitesinden daha geniş bilgi edinebilinir.

Bu haber 7058 defa okunmuştur.